Акція до дня боротьби з раком молочної залози — жінки з інвалідністю пройшли безкоштовне медичне обстеження(ВІДЕО)20 октября, 2017 17:27

у поліклініці обласної лікарні імені Мечникова


20 жовтня, у день боротьби із захворюванням на рак молочної залози, лікарі закликають жінок Дніпропетровщини подбати про своє здоров’я та пройти профогляди в амбулаторіях. А для дніпрянок з інвалідністю, яким важко пересуватися містом через його недоступність, влаштували акцію у поліклініці обласної лікарні. 23 жінки пройшли обстеження на сучасному обладнанні.

 

Сергій Риженко, головний лікар ДОКЛ ім.Мечникова: «В первую очередь — это УЗИ, аппараты маммографы, которые позволят определить заболевания груди».

Ірина Грицай, радниця голови ОДА: «Дана акція, перш за все вона направлена на привернення уваги жінок до свого здоров’я, до свого майбутнього. Адже саме жінки дають старт життя людині».

Учасниця акції пані Олена отримала інвалідність від народження. На обстеження до мамолога сьогодні прийшла вперше в житті — самій до лікарні добиратися довго і важко.

Олена: «Я могу сама потихонечку. В автобус — зашла, вылезла. Ну тяжело, а что ж делать. Это надо постоянно такие акции, чтобы люди приходили. Чтоб узнавали больше, а не болели».

Пан Юрій прийшов на акцію разом із дівчиною. Вирішив теж пройти обстеження, адже існує ризик виникнення раку молочної залози і в чоловіків.

Юрій: «Почаще бы эти акции. Потому что не все инвалиды могут выбраться».

В Україні рак молочної залози найбільш разповсюджений з усіх онкологічних захворювань. Серед факторів, що спричиняють таку статистику, лікарі виділяють неуважність до власного здоров’я та необізнаність населення про хворобу.

 

Ніна Рубан, заступниця головного лікаря з акушерсько-гінекологічної та урологічної допомоги: «В этом году уже 911 случаев поставлено на учёт выявленного рака молочной железы. Самое страшное ещё то, что где-то каждый четвёртый из всей общей статистики — это запущенные случаи».

Лікарі також запевняють: захворювання можна діагностувати на перших етапах і повністю вилікувати, навіть під час вагітності. Обстеження радять проходити раз на рік. А для людей з інвалідністю планують проводити щорічну акцію.

Автор — Георгій Марков

Камера — Макс Бодриченко


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление