Дніпро потрапило до списку міст, в яких із розмахом святкуватимуть сторіччя Кара Караєва (ВІДЕО)20 октября, 2017 18:23

Це стало можливим завдяки великому концерту за участю диригента і двох солістів із Азербайджану, який відбувся до Дня незалежності країни

У лютому 2018 року культурна спільнота відзначить важливу дату — сторіччя з дня народження видатного композитора Кара Абульфаз оглы Караєва, що ми його знаємо, як Кара Караєва. Народний артист Азербайджану, диригент Ялчин Адигьозалов, восени цього року — вперше у Дніпрі. Маестро запросили попрацювати з Академічним симфонічним оркестром Дніпропетровської філармонії імені Когана — підготувати з нашими музикантами концерт із творів азербайджанських композиторів до Дня незалежності країни. Ініціатива йшла від президента Фонду розвитку азербайджанської культури в Україні Хафіза Асланова.

Ялчин Адигьозалов очно працював з музикантами лише один раз — під час генеральної репетиції. Решту роботи провела головний диригент оркестру Наталя Пономарчук: два місяці до виступу вона розбирала партитури з оркестрантами. Роботу української колеги Ялчин оцінив на відмінно, тож готовий працювати з оркстром Дніпра і надалі.

Разом з диригентом із Азербаджану прилетіли двоє солістів. 16 річний Реван Ісмаілов — ханенде, тобто виконавець традиційних азербайджанських мелодій, що називають “мугам”. Мугаматисти відрізняються голосами виняткової чистоти і задтністю до імпровізації, це обов’язкова частина мистецтва ханенде. Юний Реван виконує і класичні твори на музику відомих композиторів.

Ще один гість-віртуоз — Шахріяр Іманов. В його руках — частина нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО: у 2012 році майстерність грати на тарі та виготовляти цей інструмент визнано, як таке. А сам Шахріяр називай інструмент чарівним.

І справді: музикант тримає тар, як мати — немовля, і той в його руках і плаче, і сміється, і співає.

Азербайджанська діаспора Дніпра налічує близько 20 тисяч людей. Хафіз Асланов жалкує, що всі бажаючі не змогли побувати на унікальному концерті. Він запросив на нього пресдатвників усіх національних спільнот, які тільки існують у нашому місті, але зал філармонії — не такий великий. Тому «9 канал» готує телеверсію концерту, а команда Фонду розвитку азербайджанської культури вже почала підготовку до 100 річчя Кара Караєва.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление