Класична музика для некласичної публіки: Академія музики дала концерт у геріатричному пансіонаті Дніпра (відео)2 октября, 2017 18:06

Волонтери просять допомогти мешканцям будинку: дарувати якісну акварель, папір, пензлі, олівці та фломастери, а також теплі речі.

За невеликого розуму — щира душа. Дніпропетровський Будинок для людей похилого віку, він же — обласний геріатричний пансіонат, вже давно не відповідає своїй назві. Далеко не всім тут за 60, близько двох сотень помешканців — нестарі ще люди з розумовою відсталістю різного ступеню. Частина з них — здатні до некваліфікованої праці, і абсолютно всі- до сприйняття мистецтва. 2 жовтня у пансіонаті гості з консерваторії: молоді музиканти привезли програму інструментальної музики та вінок народних мелодій.

Віталій: «Я нарядний, як женіх…тому шо у нас концерт буде».

У геріатричному пансіонаті на вулиці Гаванській гостям раді. Помешканці не надто вибагливі, бо — незбалувані. Навіть за певних особливостях розвитку, які зберігають дорослих — дитинними, вони пам’ятають усі яскраві події.

Саша: «Мне очень понравился в тот раз, как вы к нам приезжали»..

Той раз, про який згадує Саша, був у березні минулого року. Так само на прохання волонтерів відгукнулися викладачі та студенти Дніпропетровської академії музики імені Глінки.

Цього разу приготували класичну інструментальну програму і вінок народних мелодій. Третьокурсниця Ольга Бернікова — бандуристка, вона вже знає якої реакції чекати від залу: дівчина у цьому залі виступатиме вдруге.

Мелодії Вагнера і Шопена тут звучать нечасто, зазвичай людям з психіатричними діагнозами та розумовою відсталістю пропонують репертуар немудрящий. Його знання для нас продемонстрував Віталік.

Але і на класичному концерті тут — аншлаг: тамують подих, переживають, аплодують.

Анна Моргачова та Олена Бабенко для тутешніх — Аннушка та Альонка, разом з іншими волонтерками вони тут щонайменше раз на тиждень. Після 13-ї години в середу ви їх неодмінно зустрінете з фарбами та пензлями: вже кілька років приходять сюди з уроками малювання. Бажаючих самовиражатися все більше, а волонтерська група — незмінно мала. Тож помічникам тут будуть раді. Просять також дарувати якісну акварель, папір, пензлі, олівці та фломастери. А ще мешканцям гераітричного пансіонату стануть у пригоді теплі речі — особливо потрібні шапки. Тільки чисті і цілі, як для себе, а не на смітник.

Автор — Ольга Владимирова


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление