Літні майданчики на тротуарах — чи зручно та безпечно це для містян? (ВІДЕО)1 июня, 2016 17:07

Які норми передбачені законодавством для подібних об’єктів та чи прописані вони взагалі?

На перехресті вулиці Січових Стрільців та Шевченка одне з місцевих кафе вирішило розширитися за рахунок облаштування тераси. Все б нічого, але шматка тротуару, котрий лишився після побудування літнього майданчику, ледве вистачає, аби роз’їхатися двом легким дитячим візочкам. Утім, тераса лише у процесі будівництва, а отже, що буде далі, — можна лише здогадуватися.

Олексій Карагодін, житель міста: «Я хожу здесь несколько раз в неделю. Сейчас да, можно еще двум коляскам проехаться. Если площадка дальше не будет увеличиваться за счет каких-то заборчиков, шторок, тогда все окей».

Пан Всеволод вивчив постанову Кабінету Міністрів про затвердження єдиних правил ремонту та утримання автомобільних доріг і написав заяву до поліції, адже, на його думку, жодних норм керівництво закладу під час будівництва тераси не дотримується.

Всеволод Новохатько, житель міста: «Запрещается размещение малых архитектурных форм ближе чем за 20 метров до перекрестка улицы. Как мы видим, граница перекрестка — начало закругления с этой стороны. То есть все это сооружение, грубо говоря, незаконно».

З точки зору правил безпеки — все вірно. Проте є один недолік. У законодавстві, виявляється, літні майданчики, як такі — не прописані. Всі пункти постанови регулюють лише розташування кіосків, а от щодо терас — жодного слова, зазначають у Департаменті.

Олександр Каховський, директор КП «Блогоустрій”: «С одной стороны, у нас есть некие нормативные акты о допуске размещения объектов по отношению к красным линиям, но эти нормы касаются таких объектов как МАФы. Сама себе площадка, когда это просто помост, не является МАФом. Потому говорить о том, что мы имеем стопроцентные основания, как коммунальное предприятие, приходить и чего-то требовать, если мы говорим с точки зрения законодательства, мы не можем».

Та хоча для розміщення кафе та літніх майданчиків не існує нормативної бази, та воно все одно має відбуватися з урахуванням певних документів.

Лариса Чайка: «Закон про автодороги, про благоустройство населенних пунктов, пожарные, санитарные нормы, правила дорожного движения и единые правила про эксплуатацию автодорог — этими документами обязательно нужно руководствоваться, монтируя такие объекты. Так как, если они размещаются на тротуаре, часть, которая остается для пешеходов, должна обеспечивать беспрепятственное и безопасное перемещение пешеходов по тротуарной части, именно для этого и предназначенной».

У “Благоустрої” мають надію, що оновлене законодавство незабаром сприятиме однозначному вирішенню таких питань. А до того моменту жодних нормативних підстав для відмовлення у дозволі побудови літніх майданчиків на тротуарах — не існує.

 


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление