На Дніпропетровщині випробовують нові методи роботи з умовно засудженими жінками(ВІДЕО)11 октября, 2017 16:38

Замість індивідуальної психокорекції – групові тренінги

Пенітенціарії впевнені: такі заходи сприятимуть не лише профілактиці злочинності, а і швидкій адаптації цієї категорії жінок у суспільстві.

З лютого 2017-го Вікторія має статус умовно засудженої. Молодиця перебуває на випробувальному терміні та зізнається: участь у незвичному тренінгу та знайомство з жінками зі схожою долею — це крок до самопізнання.

Вікторія Янковська, умовно засуджена: «Что пооткрывали такие центры, это, слава Богу, хорошо, особенно для таких женщин, которые осужденные.  Сразу меня хотели посадить, потом в апелляционном суде мне, с учетом того, что у меня маленький ребенок несовершеннолетний, дали 7 лет условно».

Тренінг під назвою «Я — жінка! Перезавантаження. Нова Я!» організували пенітенціарії. Індивідуальну психокорекційну роботу із засудженими тут проводять постійно, а от груповий захід став новацією як для фахівців, так і для десятьох його учасниць.

Вікторія Балабан, заступник керівника відділу з питань пробації центрально-міського району Кривого Рогу: «Цей тренінг для жінок організований з метою того, щоб вони повірили у свої сили, стали на шлях виправлення та почали правослухняний спосіб життя, а також він надає змогу кожній жінці розкрити у себе жіночність і інші якості, про які іноді, у зв’язку з тим, що вони засуджені, вони забувають».

Наважитися і прийти на тренінг було нелегко, зізнаються учасниці. Втім, усі сумніви розвіяла дружня атмосфера заходу. Під час багатогодинної зустрічі присутні переглянули спеціальні фільми, отримали задоволення від арт-терапії, а ще обговорили складні життєві ситуації, в яких опинилися.

Світлана Кузнєцова, психолог відділу з питань пробації центрально-міського району Кривого Рогу:«Це звичайні жінки, вони також потребують уваги, психологічної підтримки, з ними не важко працювати. Спочатку вони закриті, замкнуті, але в процесі роботи вони проговорюють свої проблеми і дуже раді такому спілкуванню».

Найбільш корисними виявилися поради юристів. Про існування в Україні вторинної безоплатної правової допомоги дехто з жінок почув вперше.

Ганна Лактюшина, представник Криворізького центру з надання безоплатної правової допомоги: «Роз’яснені було з яких питань можуть звертатися особи за правовою допомогою — це складання процесуальних документів стосовно розірвання шлюбу, стягнення аліментів, договірні відносини і будь-які інші питання».

У Кривому Розі більше сотні умовно засуджених жінок і всі вони потребують уваги та підтримки. Пенітенціарії обіцяють: відтепер групові тренінги, спрямовані на профілактику злочинності та адаптацію цієї категорії жінок у суспільстві, проводитимуть щомісяця.

Автор — Артур Терещенко

Камера — Олександр Самсонов


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление