На сесію міськради Дніпра винесуть питання про єдині зупинки маршруток (ВІДЕО)20 марта, 2017 18:40

Але спочатку цим питанням займеться робоча група, куди увійдуть співробітники профільного департаменту, представники Нацполіціі і перевізників

Проблема з зупинками маршруток досі актуальна. Де зупиняти маршрутку і чи є рішення про створення єдиної зупинки? Про цю ситуацію поспілкувалися з журналістами на прес-конференції директор транспорту та транспортної інфраструктури дніпровської міської ради Ігор Маковцев та представник відділу патрульної поліції Дніпра по зв’язку з громадськістю Ганна Карпеченкова.

Громадський транспорт зобов`язаний висаджувати пасажирів тільки на облаштованих зупинках — це прописано в ПДД. Змусити маршрутників виконувати правило у Дніпрі намагаються споконвіку. З 2013 року — офіційно. Для цього змінили термінологію: маршрутки перейменували в міські автобуси і прибрали слово “таксі”.

Ігор Маковцев — директор департаменту транспорту: «До определенного момента в городе существовал режим перевозок, как «маршрутное такси», то есть маршрутное такси подразумевает остановку транспортного средства по требованию. На данное время все автобусные перевозки в городе осуществляются в обычном режиме».

Пасажири й пішоходи переважно згодні: зупинка за вимогою — це порушення. Але зручність і звичка поки що перемагають.

-Знаете, мне кажется, чтоб на остановках лучше было, потому что вот так вот попробуй дорогу перейти..

— А вот меня больше устраивает «где угодно», потому что… УДОБНО!
— Строго по остановкам.
-По моему мнению, всегда удобнее, когда есть определенные места остановок. Было бы хорошо, если было бы расписание.
-Удобнее, конечно же, «где угодно», но правильней было бы  — на остановках.

Зручно чи незручно — це лірика. З точки зору поліції, зупинки за вимогою — це драма, а інколи і трагедія. З 1 січня по 15 березня в Дніпрі сталося 76 ДТП, 41-а — за вини водіїв автобусів. У кожній п`ятій — постраждали пасажири.

Анна Карпеченкова — представник відділу патрульної поліції Дніпра: «Ми навіть здійснили рейд, який так назвали для себе “Безпека пасажирів маршрутного транспорту”, і протягом двох тижнів посилили контроль. За цей час було складено понад 172 постанови за порушення водіями маршрутно-транспортних засобів правил дорожнього руху”.

Щоб не лякала кривава статистика, варто згадати про штрафні санкції. Вони є, але по кишені б`ють не надто.

Антон Деньгуб — юрист: «Для маршрутных такси у нас предусмотрено 2 вида санкций: первая — это за превышение количества тех пассажиров, которые предусмотрены техническими характеристиками авто. Грубо говоря — те, кто перевозит стоя в маршрутных такси. Эта ответственность предусмотрена в размере 170 гривен. И если остановка маршрутных такси не по остановкам, то эта ответственность предусмотрена в размере 255 гривен штрафа».

Але ж тут знову проблема: у Дніпрі далеко не скрізь є чітко визначені зупинки. Нарешті руки департамента дотяглися і до цього.

Ігор Маковцев — директор департаменту транспорту: «Потому возникла необходимость в создании рабочей группы в виде представителей департамента, в виде представителей национальной полиции, превентивной деятельности, в виде активной группы со стороны перевозчиков, чтобы определить места, общие места остановок”.

Перші результати дій робочої групи обіцяють представити за тиждень.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление