Обережно! У Дніпрі шахраюваті волонтери! (ВІДЕО)9 февраля, 2017 16:13

Як не втрапити на гачок до псевдо-благодійників…

Шахрайство, наче мода — завжди повертається. Ще три роки тому в оманливу схему потрапила і директорка «9 каналу» Ольга Владимирова. Жінці зателефонували з начебто благодійної організації з проханням терміново перерахувати кошти на порятунок дитини, обгорілої у Львові. Зверталися особисто, як до заможної людини, посилалися на чинного заступника голови обласної ради. Колишня журналістка, за звичкою, перевірила інформацію: у владному органі факт співпраці не підтвердили.

Ольга Владимирова, волонтерка, директор «9 каналу»: «Мені встиг той чоловік ще перетелефонувати — і я йому видаю всю інформацію! Видаю і кажу: ви знаєте, ми вас спіймали і ми зрозуміли, що ви нам збрехали. Людина кидає слухавку і більше на дзвінки не відповідає».

Ольга жалкує про одне: що тоді не розпочала розслідування. Адже на хвилі війни та волонтерського руху шахрайські схеми повернулися. Діють за тим самим сценарієм. Але тепер уже представляються заступниками губернатора.

Віктор Остюшенко, волонтер зі стажем: «Просят деньги на тепловизоры, просят деньги на приборы ночного видения, на аптечки. В цене аптечек они совершенно не ориентируются, в наполнении аптечек абсолютно не ориентируются. Приборы ночного видения у них смотрят на 1200 метров, что абсолютно не соответствует реальности. Вот, начали смотреть по документам: фонды, которыми они представляются, зарегистрированы 2 месяца назад».

Такі новостворені фонди можуть бути прикриттям для наживи, кажуть волонтери. Тому із прагненням допомогти краще звертатися до перевірених організацій.

Віктор Остюшенко, волонтер зі стажем: «В городе из таких действующих есть «Допомога Дніпра», есть уголок отдыха бойцов на вокзале — на ж/д вокзале, на автовокзале, есть волонтерские пункты в госпитале, в больнице Мечникова, куда можно прийти и узнать всю информацию».

Крім того, намагайтесь контролювати і власні почуття та емоції.

Ольга Владимирова, волонтерка, директор «9 каналу»: «Давайте швиденько, швиденько, давай свої гроші! Давай, ти ж мама, ти ж людина! Тобі не дають подумати, не дають перевірити — тобі змальовують ситуацію, як жахливу, як таку, яку треба розв’язати негайно, підвищують твою самооцінку тут же, в цій розмові: адже довіряють саме тобі цю проблему вирішувати, бо ти ж така класна!”

Ольга Гриценко, психолог: «Во-первых, это желание быть сопричастным к чему-то хорошему, доброму, тёплому. Иногда на это не хватает времени, энергии, сил, чтобы пойти, чтобы что-то сделать вот такое, реальное. Деньги — самый простой способ. С другой стороны, отсутствие какой-то ответственности или мы не очень любим спрашивать — это бывает неловко — «А куда ты потратил мои деньги?». И с третьей, это фактор социального одобрения: я должен дать, потому что другие дают — вот и я должен».

Тож варто опанувати себе. Основними ознаками шахрайства можуть бути психологічний тиск, надмірна наполегливість і поспішність абонента, некомпетентність у питаннях ціни і характеристик товару, на який збирають кошти, а також недовговічність організації, її реєстрація в іншому місті. Шахраї ретельно готуються до подібних акцій, їхня розповідь деталізована. Втім, вірити їй не варто. Перевіряти інформацію слід у держреєстрі юридичних осіб і у владних органах, на які посилаються псевдо-благодійники. Ми зателефонували на номер, вказаний у листі-проханні.

Шахраї: «Вы ошиблись номером, тут никакого фонда никогда благотворительного не было».

Аналогічна ситуація і з іншими номерами — фонди зникають за тиждень-два. Оманлива інформація розповсюджена і в соціальних мережах. Нещодавно з цього приводу до Дніпропетровської ОДА зателефонували з Херсонщини.

 Тетяна Губа, радник голови Дніпропетровської ОДА у справах поранених: «Начебто в Дніпропетровському військовому госпіталі знаходиться боєць і він просить — ви тільки вдумайтеся — він просить 20 000 гривень на проведення операції, бо йому не можуть дістати з легені кулю. Ми готуємо зараз звернення до правоохоронних органів — додамо ці листи, цю інформацію».

Якщо ви стали жертвою такого обману, одразу звертайтеся до поліції. За статтею 190 Кримінального кодексу України, шахраям загрожує штраф, виправні роботи, терміном до двох років, або трирічне позбавлення волі.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление