Перший турнір з пляжного волейболу сидячи відбувся у Дніпрі (відео)25 сентября, 2017 20:59

у ньому взяли участь 7 команд із атовців, переселенців, людей з інвалідністю тощо

 

Маленький чемпіонат України з пляжого волейболу сидячи — так назвали змагання у Дніпрі їхні організатори. Серед учасників семи команд — спортсмени з Луганської області, Харкова, Києва, Бахмута і Дніпра. Турнір товариський і мотиваційний. Більшість його учасників — люди з пораненнями та ушкодженнями після війни, дтп або інших драматичних ситуацій. Вони не залишаться за бортом суспільства, а особливий спорт буде розвиватися. Такі дві мети переслідував перший чемпіонат, який відбувся у Дніпрі на пляжі Монастирського острова.

Тетяна Подзюбан — учасниця двох паралімпіад у складі збірної України. В інваспорті — з 1994, але у волейбол не грала останні 12 років. Сьогодні ж її посмішка без перебільшення осяває майданчик. Навіть обіцяна злива відступила — настільки не хотілося учасникам відміняти змагання.

Тетяна Подзюбан — учасниця турніру:  Люди в нас завзяті!

На чемпіонат з пляжного волейболу в Дніпрі Тетяну привело…кумівство і спрощена система гри. Разом із чоловіком Сергієм і кумом Миколою зібрали команду “Кум”.

Тетяна Подзюбан: Три на три играют, уже меньше игроков. Легче собраться меньше всем, потому что люди взрослые, заняты, работают. Легче играть в пляжный. Не играть, а комнаду собрать. Пляжный во всем мире слабо азвит. Будем развивать!

На гральному майданчику є й ті, кому волейбол сидячи дається набагато важче, ніж звичайний.

Олег Шаурін — медичний координатор центру “Помоги себе сам”: Я на себе это ощутил. Это крайне сложно, гораздо проще классический волейбол, в который играл и умею. А здесь ну как-то своем не так. Но как сами люди, которые не могут играть иначе, они говорят, что то что у нас есть ируки и ноги, это нам мешает играт, оказывается! 🙂

Гравці команди реабілітаційного центру “Помоги себе сам” перелічують м’язи, які вони в себе раптом відкрили. Але цей біль — ніщо порівняно з душевними ранами, які привозять учасники бойових дій з передової. І тут фізичні навантаження та командні ігри — дієва терапія.

Олег Шаурін: Вообще любая физическая нагрзука, особенно спортивные соревнования — они очень полезны. Это людей сплачивает,  это дает надежду, они чувствуют себя совершенно нормальными, социализированными. Проблемы  с психикой лечатся в первую очередь физическими нагрузками.

Команду з волейболу сидячи переселенець із Донецька Олексій Харламов, гравець збірної України, зібрав рік тому — сьогодні їх 17. Як і номер у самого граючого тренера.

Олексій зізнається: чемпіонат збирав передусім для своїх підопічних. Їм уже час пробувати сили в змаганнях і рухатися далі. Наприкінці листопада команда могла б вирушити на турнір до Німеччини. Требі тільки знайти гроші — 60 тисяч гривень.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление