Перший в Дніпропетровській області Центр безпеки громадян запрацював в селищі Степове (ВІДЕО)7 ноября, 2017 19:02

Його створили за кошти Слобожанської територіальної громади та за сприянням програми DOBRE Агентства США з міжнародного розвитку, USAID, що орієнтована на підтримку децентралізації в Україні

Відтепер центр безпеки оберігає спокій більше ніж 14 тисяч тамтешніх мешканців. Рятувальники запевняють: реагувати на надзвичайні події наразі можуть оперативніше та діставатися на місце пригоди за 5-7 хвилин.

У новому центрі безпеки села Степове — гараж, службові кабінети, їдальня, кімната відпочинку та навіть душова. Тут працюють 15 фахівців — як професійних рятувальників, так і волонтерів.

Валерій Ліфіренко — начальник пожежної команди: «Состоит часть из 15 человек, в 4 караула мы заступаем, сутки через трое. Этого хватает для того, чтобы выехать на близлежащий пожар, ликвидировать его, и к этому времени уже подъезжают большие части города Днепра».

Місцеві кажуть: центр безпеки був необхідний, адже раніше за надзвичайної події доводилося чекати рятувальників із самого Дніпра. А це час, якого зазвичай немає. Наразі дістатися на місце пригоди можуть за 5-7 хвилин.

Євгенія Корінна — староста села Степове: «Це життєво необхідно було. Тому що у нас пожежна частина або в Дніпрі, або в Царичанці. У нас за цей рік — 8 випадків пожежі, і ми чекали пожежну машину по 40 хвилин, рекорд — 1, 5 години. Коли вони приїжджають гасити — гасити вже нічого».

Ігор Камінський — голова Слобожанської територіальної громади розповідає: основна мета керівництва — зробити життя людей комфортнішим, продемонструвати позитивні зміни, що відбуваються в ОТГ після об’єднання. На практиці показати реформу децентралізації та її можливості.

Іван Камінський — голова Слобожанської ОТГ: «Бачимо подальші шляхи — це співпраця з іншими громадами, та основне — це поміняти стиль та образ життя на цій території».

Доукомплектувати стратегічний центр безпеки у Степовому Слобожанській територіальній громаді вдалося за допомогою програми DOBRE, що орієнтована на підтримку децентралізації в Україні. Необхідне обладнання та спеціальні засоби для усунення надзвичайних подій громада отримала в рамках співпраці саме із цією програмою.

Бері Рід — керівник програми DOBRE: «DOBRE поставили сюди обладнання, що працює в полях — це генератори, мотопомпи та комп’ютери в офіси. Цікавим є те, що ця громада створила пожежну частину саме у маленькому селі, а не поряд з великими. Це є дуже гарною спробою зробити маленьке село частиною чогось більшого».

Бері Рід каже, Слобожанська територіальна громада — одна з найуспішніших в Україні. Тут вже розпочали та реалізували чимало масштабних інфраструктурних об’єктів. Cлобожанська ОТГ має інші потреби, ніж решта в рамках співпраці з DOBRE. Тож разом вже шукають шляхи, де DOBRE може допомогти і посприяти.

Автор — Анна Вернігорова

Камера — Олександр Височин


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление