Постраждала в ДТП на Перемозі-3 стане на ноги, впевнені лікарі (ВИДЕО)3 апреля, 2013 17:51

2 квітня лікарі обласної лікарні ім. Мечникова успішно провели “п`ять операції в одній”, і дали жінці надію на порівняно швидке одужання після страшної аварії.

В неї було 20 зі 100 шансів вижити і 80 зі 100 померти, кажуть лікарі. Постраждала від аварії на житловому масиві Перемога-3 Галина Лапшина  перенесла надскладну операцію і завдяки зусиллям двох бригад лікарів стане на ноги.

Галина Іванівна Лапшина живе неподалік від роботи і зазвичай діставалася до неї пішки. Але фатального ранку 20 березня заради економії часу жінка пішла на зупинку, щоб скористатися транспортом і зекономити час. Що сталося потім — Галина Іванівна не пригадує.

«Лежу и эти лампы сверху — операционная или палата — не помню. Это был шок, я поняла, что случилось, какие-то сны страшные снились. А сейчас нормально», — говорить Галина Лапшина.

Переломи верхніх та нижніх кінцівок, травми грудної клітини та черевної порожнини — в такому стані жінка опинилася у лікарні Мечникова. Ті лампи, що пригадує Галина, світили над операційним столом, коли їй робили попередню стабілізаційну операцію. Щойно пацієнтка перенесла другу: за три години кращі травматологи на чолі з з професором Олександром Лоскутовим провели п`ять хірургічних втручань для лікування переламаних кісток.

«С использованием определенных металлических конструкций: это погруженный остеосинтез — когда мы делаем конструкцию и накладываем на кость непосредственно, и второе — с помощью аппарата Илизарова, когда проводится спица и создаются условия для внешней фиксации», пояснює Іван Жердєв, завідувач ортопедо-травматологічним відділенням №1.

Для проведення п`яти в одній операції не використовували загальний наркоз, щоб поберегти серце та інші органи. Поки 12 медиків працювали в операційній, свідомість Галини Іванівни не була повністю відключена.

«Она понимала, что происходит, и к колнцу операции сказала всем «большое спасибо, не ожидала, что так все будет»,- згадує Іван Жердєв, завідувач ортопедо-травматологічним відділенням №1.

Лікарі прогнозують, реабілітаційний період триватиме десь півроку. Зазвичай від політравм після подібних аварій шанси вижити є у 20 відсотків. Голова обласної лікарні Мечникова Сергій Анатолійович Риженко говорить, що, на жаль, буває, пацієнтів привозять запізно.

«Или довоз поздний или оказание помощи уже несовместимо с жизнью. Здесь как раз все службі сработали хорошо», — говорить Сергій Риженко, головний лікар обласної лікарні імені Мечникова.

Галині Лапшиній дійсно пощастило — травми були дуже складні.

«По тяжести травмы она просто уникальна», — каже Олександр Лоскутов, член-кореспондент АМНУ, професор.

Галина Іванівна і сама називає себе щасливчиком, уточнивши у журналістів про наслідки аварії.

«Пятеро человек погибли? Это правда? Значит, я счастливчик, родилась в рубашке. А еще мой любимый доктор — я его обожаю (он напоминает мне отца), поддерживает, приходит и говорит, еще 2 недельки и на костыли»,- говорить Галина Лапшина.

Віра Галини в своє одужання посприяла успіху маніпуляцій ортопедів, розповіли лікарі, після операції жінка одразу попросила кефіру та свого чоловіка. Останній, за словами пацієнтки, дуже про неї піклується та підтримує її, — провідує двічі на день. А на скорішу реабілітацію надихає син.

«Морально поддерживают меня мысли про сына — если я подымусь, будет пример для него», — говорить Галина.

Автор — Марія Алексевич

Камера —  Дмитро Большак


This text will be replaced


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление