У дітей Дніпра з порушеннями слуху та мовлення є майбутнє (ВІДЕО)2 декабря, 2016 19:10

понад 40 спеціалістів-дефектологів обговорили інклюзивне навчання та зробили висновки

Інклюзивна освіта чи спеціальна школа? Перед таким вибором стоять батьки дітей з особливими потребами. Куди віддати на навчання свою малечу — кожному вирішувати самостійно. Днями у Дніпрі пройшов Перший всеукраїнський з’їзд дефектологів, де своєю думкою з цього питання поділилися педагоги-спеціалісти.

Учень четвертого “А” Влад вправно відповідає на питання літературної вікторини. Його однокласники не відстають — тягнуть руки. На перший погляд звичайний урок у загальноосвітній школі. Проте цей навчальний заклад — особливий. Більшість його вихованців — мешканці різних міст Дніпропетровщини, тут вони живуть увесь робочий тиждень. З ними займаються спеціальні педагоги з корекційною освітою за плечима. Адже ці діти мають вади слуху та мовлення, а деякі — ще й розлади психічного та інтелектуального спектру.

Світлана Івинська з гордістю демонструє шедеври своїх учнів. За її словами, під час навчання арт-терапія завжди у нагоді.

Світлана Івинська — вчителька малювання комунального закладу освіти “Багатопрофільний навчально-реабілітаційний ресурсно-методичний центр корекційної роботи та інклюзивної освіти” : «Дети загружены, дети устают — на этих занятиях они русуют, поют, снимают напряжение, радуются. Скажу, может, такую простую вещь: их надо любить. Когда человек рисует — отрешается от всего, радуется. Вот это самое главное — радость».

Окрім арт-терапії, для задоволення потреб дітей тут створені числені кімнати для релаксацій, масажні кабінети, спеціальні ванни. Спеціалісти школи працюють не тільки з малечею, але і з їхніми батьками. Психолог Олексій Чередніченко такий підхід вважає вкрай важливим.

Олексій Чередніченко — психолог комунального закладу освіти “Багатопрофільний навчально-реабілітаційний ресурсно-методичний центр корекційної роботи та інклюзивної освіти”: «Родители создают этих детей. Чтоб ребенок смог адаптироваться и социализироваться в этом мире, 80% работы необходимо с родителями. Не нужно воспитывать детей — воспитывайте себя. Дети повторяют не то, что мы говорим, а то, что мы делаем».

Роботу школи спостерігали корекційні педагоги. Все — у рамках загальноукраїнського з’їзду. Така подія безпрецедентна, адже зібрала понад сорок спеціалістів-дефектологів. Вони жваво обговорювали інклюзивне навчання. На їхню думку, перед введенням дітей з особливими потребами у загальне середовище, загальноосвтіні школи мають створити всі необхідні умови для них.

Марія Шеремет — доктор педагогічних наук, заст. декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків ФКПП НПУ імені М.П. Драгоманова: “Актуально? Актуально! Можливо? Звичайно можливо. Я, як логопед, як дефектолог, кажу про те — що так, можуть вони навчатися. Але, насамперед, це мають бути створенні відповідні умови для їх навчання.”

Ірина Мартиненко — кандидат психологічних наук, доцент, доповідач 1-го з’їзду корекційних педагогів України: “Это задача, это мы будем делать, как это делать, проекты, и так далее. А у вас это работает — нас это просто поразило!».

Тож Владик і його колеги — вихованці школи — мають усі можливості для того, щоб впевнено увійти у дорослі життя. Зусилля дефектологів направлені саме на це.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление