Трагедія на Мандриківській,127. 10 років потому (ВІДЕО)13 октября, 2017 17:31

Нагадаємо, 13 жовтня 2007 року, через вибух побутового газу у 9-поверхівці, загинули 23 людини

Ці люди ніколи не переплутають ані місце зустрічі, ані дату. Кожного року вони приходять на Мандриківську, 127, де колись був під’їзд їхнього будинку. Їм пощастило — вони вижили після вибуху газу, що десять років тому сколихнув усю Україну. Уже вдесяте вшановують пам’ять сусідів, що дощової суботи 2007 року залишилися під завалами.

Під уламками зруйнованого під’їзду залишилися десятки людей. Цілий тиждень цілодобово бригади рятувальників витягали постраждалих з-під бетонної пастки. Колишні сусіди пам’ятають 13 жовтня до найменших деталей.

На жаль, врятувати вдалося не всіх. Під руїнами загинули 23 людини. З часом усі постраждалі отримали компенсацію в розмірі 2000 доларів за квадратний метр. Окрема допомога сім’ям прийшла через соціальні служби. Але за ці гроші, кажуть вони, близьких не повернеш.

На місці трагедії зараз височить  храм на честь ікони Божої Матері “ У скорботах і печалях втіха”, перша служба в ньому відбулась у січні 2009-року. Поруч із храмом пам’ятник: гранітна колона, увінчана фігурами двох янголів, вони беруть невинну душу загиблої дитини, тіло якої вони тримають на руках. Біля підніжжя колони – гранітна плита з іменами усіх загиблих у трагедії. Втім, моральної втіхи постраждалі так і не отримали — винних у катастрофі досі не покарали. А причина цієї трагедії пов’язана не тільки з недбалістю окремої людини, а з халатністю, що тривала роками.


Автор — Стас Коновалов

Камера — Олександр Височин


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление