«Тварини — не іграшки! «- під таким гаслом на мітинг у Дніпрі вийшли зоозахисники (ВІДЕО)4 апреля, 2017 18:05

Мета заходу — розгляд і реалізація законопроекту №5119-1, який дасть змогу збільшити відповідальність за насильство над тваринами

За словами активістів, депутати готові підтримати законопроект, проте спікер Верховної Ради Андрій Парубій не ставить його на розгляд. Тому захисники тварин по всій Україні мобілізувались. Ініціатором мітингу в Дніпрі стали волонтери  притулку “Друг”, до якого часто потрапляють не просто кинуті, а ще й покалічені тварини. Привертати увагу до законопроекту №5119-1 активісти не втомлюються — тільки за останній час з цього приводу збираються вчетверте. В разі прийняття закону, живодерів каратимуть суворо: за знущання над тваринами передбачено до 8 років позбавлення волі. Низка розвинених країн світу насилля над тваринами розглядає як серйозний злочин, який фіксується в багатьох документах. В 2013 році в Україні ратифікували Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, в якій чітко пропсиані усі поняття і принципи — від утримання тварин вдома до регулювання популяцій. Утім, добитися виконання норм конвенції почасти не вдається. Тож у вересні 2016-го в Раду подали проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманного ставлення до тварин.

Аліна, активістка, волонтерка, одна з ініціаторів мітингу:На данный момент ответственность за жестокое обращение с животными, в том числе, если действия привели к смерти животного, предусматривает около 50 гривен. Мы просто волонтеры, мы хотим заниматься пристройством, мы хотим пристраивать животных, которые оказались на улице, которых выгнали хозяева, которых выбросили, как приплод своей собаки. Мы хотим заниматься стерилизациями, а нам приходится ездить по всему городу и собирать сбитых, покалеченных, отравленных животных. Если бы такие факты преследовались, мы могли бы гораздо больше делать».

До захисників тварин приєднались і представники інших організацій, яким небайдужа не лише доля тварин, а і майбутнє України. Серед них — активісти Всеукраїнського об’єднання “Велика нація”.

Євгенія, представниця Всеукраїнського об’єднання “Велика Нація”: “Сьогодні ми вирішили підтримати мітинг, який проводиться на підтримку тварин, адже саме захищаючи слабкого, ти стаєш сильним. Тому ми впевнені в тому, що наше суспільство, як розвинуте суспільство, має усіляко оберігати наших чотирилапих друзів від насильства”.

Люди з плакатами привернули увагу перехожих.

Лариса Анатоліївна, перехожа, свідок мітингу: “Я случайно прохожу здесь, и я очень сожалею, что у меня нет времени, потому что присоединилась бы сюда, и я уверена, что очень много людей присоединились бы к этому митингу, потому что действительно надо ужесточить наказание за ужасное отношение к животным».

Мітинг у Дніпрі є частиною Всеукраїнського мітингу захисту тварин, який 4 квітня провели одночасно в Київі, Нікополі, Харкові, Чорноморську, Запоріжжі тощо. Кілька флешмобів у соціальних мережах присвячено цій же темі — карну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами треба підсилити.

Автор — Ольга Самойленко

Камреа — Андрій Райський


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление