У Дніпрі біля Пам’ятника Слави через побиття співробітниками поліції постраждали більше десятка людей (ВІДЕО)9 мая, 2017 16:37

були госпіталізовані двоє ветеранів АТО

О дев’ятій ранку в Дніпрі біля Монументу Слави та Вічного вогню зібралися кілька сотень людей. Більшість — чиновники та політики, офіційні представники різних організацій. У меншості — ветерани Другої світової війни. Для них, попри все, прийти сюди 9 травня – найважливіше.

Далі – офіційне покладання квітів: міський голова, заступники, депутати.

9 травня – свято, яке має об’єднувати і примирювати, впевнено кажуть деякі політики.

Проте миритися, на жаль, згодні не всі. Кількатисячний натовп, який чекав завершення офіційної церемонії, зустріли люди в камуфляжі. Першою хвилею крокувала колона під червоними стягами соціалістів. Утім, активісти проти пристуності політичної символіки будь-яких часів — на святі вона неприпустима.

Активно налаштовані патріоти зауважують: пройти до меморіалу можна, але без стягів. І коли бачать на портретах чи одязі георгіївські стрічки – втручаються.

Василь Чабанов, активіст: «Человек шел с георгиевской ленточкой. Мы объяснили, что это запрещено законом о декоммунизации и попросили ее отдать во избежание провокаций. Несмотря на это, она ленточку спрятала в сумку, она была с ребенком, ребенок специально расплакался, — я считаю, что это специально была провокация. Жаль, что этого человека отпустили, вместо того, чтобы установить его личность».

Низка таких «провокацій» призвела врешті до бійок. Молодики в цивільному, спецпризначенці, люди в камуфляжі та правоохронці, які спостерігали за подіями.

Кийками по голові та обличчю отримали із десятеро людей, в тому числі — і АТОвці. П’ятьом, за офіційними даними, надали після сутички медичну допомогу в обласній лікарні. Зашивати рвані рани довелося двом бійцям 20-го батальйону — їх залишили в стаціонарі. Поліція звітує: серед правоохоронців також є ушкоджені, але нічого серйозного. Молодики у цивільному про свій стан журналістам не повідомляли.

Червоні стяги полишили, до Монументу Слави таки дійшли. В черзі за “соціалістами” крокувала наступна численна процесія. З біло-блактними кульками в руках та Олександром Вілкулом на чолі. Цим людям шлях також перегородили активісти.

Проте людей це аж ніяк не зупинило.

Раїса, мешканка Дніпра: «Нас больше, больше хороших, чем плохих. Попыталась одна выступить, ну и что, что флага украинского нет. А тут не флаг украинский, сегодня мы поминаем людей, которые нам сделали так, чтобы вы улыбались и мы пока еще живы».

Люди заполонили усю алею та годину йшли безперервним потоком. А після покладання квітів прямували колоною далі — у доброму гуморі, з піснями, під пильним доглядом правоохоронців.

«9 канал» зв`язався телефоном з одним із учасників подій біля пам`ятника Слави. Це Олексій Вагнер, боєць 20-го батальйону, він разом із товаришвами отримав тілесні ушкодження та потрапив у лікарню. Станом на 17 годину чоловік вважає свій стан здоров`я прийнятним, тож пішов додому. Однак в обласній лікарні досі перебувають двоє його побратимів у тяжкому стані. За словами Олексія Вагнера, всього у бійці травмували шістьох. Він також вважає, що метою ранкової провокації стало бажання “тітушок” показати свою безкарність.


This text will be replaced


This text will be replaced


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление