У Дніпрі можуть скасувати 88-й маршрут — пасажири обурені (ВІДЕО)15 марта, 2017 16:56

з чим пов’язане таке рішення?

Не встигли дніпровці оговтатись від перекриття Нового мосту для легкових автомобілів, як виникло маршрутне питання. Мешканці житлового масиву «Клочко» можуть залишитись без 88-ї маршрутки, яка рухалась до житлового масиву «Тополя-3». Про скасування маршруту пасажирів сповістили коротким оголошенням у салонах транспорту. Нібито з першого березня цей маршрут прямуватиме лише до Підстанції. А до 20-го числа цього ж місяця його і взагалі приберуть…

88-й маршрут із 2015 року обслуговує автопідприємство “Технополіс”. Машини курсують із житлового масиву «Клочко» до вулиці Глінки. Вони б мали возити пасажирів за системою єдиного квитка. Тобто один квиток дозволяв би дістатися центру, а там пересісти на інший транспорт цього ж перевізника. Але на практиці цього не відбулось.

— Это в том году хотели запустить единый проезд. Значит 88, 88А, 57, 40, 116 в сети перевозчика.

-Сейчас он не работает?

-Нет. Этот единый билет не работает.

Іван — водій 88 маршрутки: «Их сначала было 88, потом 88А, потом как-то… я даже сейчас и не пойму. Этот вот закрепился до центра. Здесь нет как-бы единого билета. Нет просто другой маршрутки для пересадки».

У результаті з’явилося три маршрути під номером 88. Легального і нелегального перевізника.

Михайло Тонконогий — голова профспілки автоперевізників: «Перевізник тоді спробував запровадити систему єдиного квитка, але, скаржачись на те, що нелегальний перевізник, який був колись перевізником на 88 маршруті, не з’їжджає з маршруту і возить, вони сказали, що відтерміновуємо. Наприкінці жовтня 2016 року нелегального клону не було. Ми його спекались. І підприємство було зобов`язане ввести єдиний квиток. Але не зробило».

На сьогодні існує два маршрути: один — з «Клочко» лише до центру, інший- звідти ж і до житлового масиву «Тополя-3». Але і цей маршрут залишається нелегальним, зазначають у департаменті

Євгеній Кривенко — заступник директора департаменту транспорту, начальник управління транспорту міської ради: «Когда проводился конкурс в 2015 году и рассматривался вариант единого билета, где были участники данного конкурса 88, 57, 57А, 116, был разработан маршрут «Клочко-Глинки», после этого человек, приобретя билет, имел право пересесть на один из 4-х маршрутов и бесплатно доехать до того места, куда ему было нужно. На сегодняшний день такого маршрута как «Клочко-Тополь» не существует».

Документально маршруту немає, але фактично — він існував. Контролюючий орган «Укртрансбезпека» нібито виписував “Технополісу” попередження. Утім, з 2015 року до кінця лютого 2017 маршрутки курсували без змін. Але навіть для самих водіїв скасування довгого маршруту, як ми з’ясували, є неочікуваним.

Олександр — водій 88-мої маршрутки: «Видно кому-то мешает.  Было двадцать машин, интервал был 5 минут. Сейчас 15. Люди то стоят, ждут, вы понимаете? Люди стоят, ждут. Ладно вечером. Вот отсюда можно как-то добраться — 126, 124А, до «Березинки» пройтись. Но утром, чем они будут ехать? Я не знаю, человек под триста».

Отримати відповідь від керівництва “Технополісу” нам не вдалося. Засновник підприємства за кордоном, директор від коментарів відмовляється, посилається на департамент транспорту. А заступник без узгодження із керівництвом нічого пояснити пасажирам не може. Чиновники міського департаменту пояснень від перевізників також не отримали.

Євгеній Кривенко — заступник директора департаменту транспорту, начальник управління транспорту міської ради: «На сегодняшний момент я бы хотел увидеть перевозчика. И услышать от него что вообще происходит. Почему с 2015 года, а уже 2017 год, никаких изменений не происходило. Почему началось именно сейчас. Вот он отменяет — почему он нас в известность не ставит? Во-вторых, если он хочет сделать двухэтапный маршрут, то нужно провести инструктаж. Я представляю, что у нас будет куча жалоб по поводу того, что я показал билет, а меня водитель отказался брать из-за того, что потребовал платить еще раз. То есть, это те нюансы, которые нужно обговорить».

Через відсутність злагодженої роботи департаменту і перевізника ситуація не вирішується — у пасажирів починають закипати нерви. Кожного ранку черги на маршрутки  тільки ростуть.

Світлана — пасажирка 88-ї маршрутки з «Підстанції» на «Клочко»: «Мы на Образцова вообще не можем сесть. Если еще и 88 не будет, то утром мы добраться не сможем. Очень тяжело, пять 126-х проезжает — ни одна не останавливается. Втискиваемся».

Олександр — пасажир 88-ї маршрутки з «Підстанції» на «Клочко»: «Неудобно. Лучше сел и доехал. особенно зимой. Вы представляете, там будет стоять человек сто, которые с центра, которые еще откуда-то будут ехать. Это ж очередь вторую надо выстоять. Хочется доезжать на работу хоть как-то».

Якщо перевізник “Технополіс” не виконає умови щодо організації маршруту за єдиним квитком, доведеться знову проводити конкурс, запевняють у департаменті транспорту. Пасажири ж залишаються заручниками ситуації вимушені терпіти незручності.

Автор — Евеліна Михайленко

Камера — Максим Бодриченко

Наші журналісти слідкуватимуть за перебігом подій, чекаємо на пояснення власника підприємства «Технополіс» і повідомимо про реакцію міського департаменту транспорту.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (1)
Включить автообновление

  1. #1
    12:19 - 20 марта, 2017
    Alex

    С системой проезда «Единый билет» вышло, как обычно у нас: хотели, как лучше, а получилось как всегда!
    Гинеально!