У дніпровському Музеї АТО презентували книгу «Савур-Могила. Військові щоденники»8 августа, 2017 14:22

Її автори – безпосередні учасники штурму цієї висоти – АТОвці Максим Музика та Андрій Пальваль

Про це розповіла радник голови ДніпроОДА Ольга Горб.

4
«Книгу «Савур-Могила. Військові щоденники» презентуємо 7 серпня, адже саме в цей день у 2014 році розпочався основний штурм цієї висоти. 74 роки тому там також тривали запеклі бої. В результаті українська армія змогла оволодіти нею. Ця книга дуже важлива, тому що потрібно постійно пам’ятати про визначні події, які відбувалися в минулому», — зауважила Ольга Горб.

У книзі – більше  двохсот сторінок спогадів про запеклі бої на стратегічній висоті. Учасник АТО Максим Музика почав писати свою частину через рік після штурму.

«Треба було пригадати той штурм і написати про нього, поки пам’ять жива. Важливо зберегти правду про ті події, як ми – очевидці – їх сприймали. Адже якщо ми цього не зробимо – історію напишуть за нас», — поділився Максим Музика.

У другій частині книги – історія добровольця Андрія Пальваля, який обороняв Савур-Могилу та пройшов через полон.

«Я був в розвідувальній роті, в групі Героя України Ігора Гордійчука, який командував всією операцією. Ми тиждень обороняли висоту, пройшли оточення, і нас взяли в полон, проте мені вдалося втекти… Складно було тримати спогади в собі, хотілося перенести їх на папір, тому й долучився до створення книги», — розповів Андрій Пальваль.

6
Восени Максим Музика й Андрій Пальваль планують презентувати україномовне видання своєї книги.
Завдяки штурму та взяттю Савур-Могили у серпні 2014 року українським  військовим вдалося забезпечити контроль над важливою ділянкою фронту біля кордону з Російською Федерацією та вдало коригувати вогонь артилерії.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление