Уляна Супрун відвідала Дніпропетровську обласну лікарню імені Мечникова(ВІДЕО)13 октября, 2017 14:48

щоб ознайомити медиків зі змінами до законопроекту щодо реформування медичної галузі

17 жовтня Верховна Рада розглядатиме законопроект щодо реформування медичної галузі. Туди вже підготували понад вісім сотень правок. А поки виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я подорожує регіонами — знайомить медиків з запланованими змінами. Перший візит — до Дніпропетровської лікарні імені Мечникова.

Роз’яснити заплановане реформою медикам на місцях – основна мета візитів Уляни Супрун в регіони. Фінансування – та сфера змін, яких очікує медична галузь України. З прийняттям нового законопроекту лікарні будуть отримувати гроші на кожного конкретного пацієнта, який до них звернувся. Медичні послуги втрачають прив’язку до прописки. Тепер людина сама обиратиме де лікуватися. І тому зарплатня кожного медика буде напряму залежати від його професійного рівня.

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України: «Фінансування йтиме за пацієнтом. Тоді лікарі, лікарні і медична система будуть зацікавлені, щоби заохочувати пацієнтів, щоби вони прийшли до них. Пацієнти тоді отримуватимуть кращі послуги і більше уваги від лікарів і від цілої системи».

Кажуть, саме приклад Дніпропетровської лікарні імені Мечникова закладений в основу змін. Проаналізували ситуацію, яка склалася: тут рятують протягом трьох років більшість постраждалих у зоні АТО. А гроші доводилося буквально «діставати».

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України: «Якби була система, яку ми вже пропонуємо, якщо вона би вже була, то для кожного пацієнта лікарня отримувала би фінансування. А замість того лікарня мусила шукати фінансування від волонтерів, від благодійників, від міста і від цілої країни».

Переформувати систему швидко – неможливо, навіть коли закон приймуть. Проте міністерка запевняє: вже з першого січня лікарні відчують зміни. А до 20-го року можна впровадити новий підхід повністю. Також суттєво зміниться стан маленьких лікарень у селах. Їх очікує і додаткове фінансування на комп’ютерне обладнання, яке потрібне для роботи з базою пацієнтів. На національній раді реформ знайшли і джерело необхідних грошей:

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України: «З тих 4-х мільярдів гривень, які повернули, що Янукович їх вкрав від нашої країни, ми будемо розвивати інфраструктуру і Інтернет, і комп’ютеризацію , і телемедицину саме в сільських місцевостях. І на це є кошти. На це є план».

Цей пункт також є в законопроекті, який ВР розглядатиме наступного тижня. Пані міністерка сподівається, що народні обранці врешті-решт дадуть старт довгоочікуваній реформі.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление