Вісім сотень студентів митної академії прийшли в «Дніпрогаз» вимагати тепло(ВІДЕО)10 ноября, 2017 19:02

Газовики пояснюють: виш не викнує правила безпеки, а от ректор каже: наздогнати правила, що міняються чи не кожного року, — неможливо фінансово

«Дніпрогаз, дай нам газ. Або житимемо в вас!» З такими гаслами вісім сотень студентів митної академії прийшли під стіни головного офісу підприємства. Ректор каже: наздогнати правила, які міняються чи не кожного року, — неможливо фінансово. У Дніпрогазі відповідають: правила диктує держава, тут нічого не поробиш.

Це не футбольні фани на стадіоні, а студенти митної академії Дніпра під стінами «Дніпрогазу». Лише такими гучними діями сподіваються повернути собі належні умови життя.

 

Віталія Серебрянська, студентка: «Студенты учатся сейчас в холодных аудиториях, в которых в принципе невозможно находиться, живут в холодных общежитиях, в которых просто невозможно жить в таких условиях. Мы просто выживаем».

Зараз в академії порожньовсі мітингують. Але холодно навіть стояти в коридорі. Заглядаємо в гуртожиток по сусідству. Ті, хто не вибрався з кімнат, — під ковдрами, у шкарпетках і светрах.

 

Володимир, студент 6-го курсу: «Холодно, батареї холодні, от захворів і лікуюся».

А Влад бідкається: використовувати в приміщенні обігрівачі — заборонено. Час від часу ходять перевірки. Каже: в академії хоча б людно, надихають тож і гріються А в кімнатах – зовсім біда.

 

Владислав, студент 3-го курсу: «Люди, люди, все там друг с другом, опа – и тепло. А тут вот ложишься ночью в кровать – очень холодно, даже просто лечь».

 

Так чому ж склалася така ситуація? Газовики пояснюють: виш не викнує правила безпеки. Нормативи, які встановлює НКРЄ, змінилися у 2015-му, за ними отримувачі палива мають реконструювати вузли обліку та встановити комерційні лічільники. Минулоріч митна академія відбилася листом – мовляв, наступного року все зроблять за наявності фінасування. Та от  фінасування не знайшлося. Ректор вважає, що газовики у змові з НКРЄ.

Віктор Ченцов, ректор Університету митної справи та фінансів: «Правила игры, которые «Днепрогаз» согласовал с 15-го года, он может изменить и в этом году, и в следующем. Потому что сложилось в государстве такое положение, когда «Днепрогаз» практически не контролируется «днепргазом». Они не относятся к стратегическим объектам, 72 процента акций находятся на Кипре и курируется непосредственно иностранными инвесторами».

«Дніпрогаз» на це відповідає: якщо вони пустять газ попри правил, у них заберуть ліцензію. Кажуть: завжди попереджують заздалегідь. А тут керівництво вишу дочекалося холодів і підіймає студентів на акції. Їм треба знайти фінансування та офіційно запевнити «Дніпрогаз», що гроші виділили і наступного року все обладнають.

 

Валерій Шарапов, помічник голови правління ПАТ «Дніпрогаз»: «Им, чтобы была существенная помощь, нужно дать гарантийное письмо от Минобразования. Но они говорят: нет, такого не может быть, потому что министерство такого не напишет. Вот для этого надо вот именно подключить, свою энергию направить туда, чтобы министерство выделило деньги, как оно выделило другим!»

На всі доробки за ГОСТами митній академії потрібно 1 мільйон 200 тисяч гривень. Їх ані надати, ані пообіцяти ніхто не спроможний. А якщо опалення не включать до морозів, уся система опалення корпусів зламається. Через подібні проблеми загалом 7 вишів Дніпра зараз відключені від газопостачання.

 


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление