Всесвітній диктант з української мови. Як в Україні та за кордоном святкували день писемності (ВІДЕО)10 ноября, 2017 17:33

Про складнощі, помилки та емоції від диктанту — далі…

Чи не наймасштабніший флешмоб в історії незалежності. 9 листопада, День української писемності,  відзначили масовим диктантом з української мови. Його писали 8 областей України, а також 10 українських діаспор — зокрема, в Канаді, США, Китаї, Аргентині та Литві. Текст про вітчизняну пісню по радіо прочитав її автор – доцент київського університету Олександр Авраменко. Дніпро долучився до заходу навіть двічі: о 12-й годині разом зі всією країною, та о 18-й — спеціально для тих, хто впустив першу можливість через роботу. Разом з останніми над орфографією попрацювала і наша знімальна група.

Юлія Бублик, журналістка: “9 листопада, четвер. Зараз близько 18 години — і вже за кілька хвилин у будівлі Дніпропетровської єпархії розпочнеться всеукраїнський флешмоб — диктант з української мови».

До 17-го всеукраїнського диктанту у Дніпрі долучилися люди майже всіх професій. Увечері воскресна школа обласної єпархії зібрала ще близько 20 охочих. Серед них — волонтери, журналісти, священики і школярі. Для цих людей радіодиктант записали о 12 годині та прочитали о 18-й. Диктувала його доцент кафедри української мови Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара Ніна Левун. Роботи всіх учасників потому надіслали до Києва, де столичні педагоги не шукатимуть помилки, а намагатимуться знайти бездоганні роботи. Такі оголосять переможними. Втім, дніпряни, що писали диктант, кажуть: головне — не перемога, а єдність, яку відчуваєш під час написання.

Автори — Юлія Бублик, Анастасія Редька

Камера —  Олександр Височин


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление