Як утеплити бюджетну установу без залучення бюджетних коштів (відео)14 июля, 2017 20:25

У Дніпрі пройшов семінар з «ЕСКО та енергоменеджменту».

 

Економія енергоресурсів завжди була актуальною для європейської спільноти. У 2013 році Україна приєдналася до міжнародної програми енергоефективності й потроху переймає досвід провідних компаній. Чимало бюджетних установ країни не отримують якісного енергопостачання – держава просто не має грошей. Як утеплити установу без залучення бюджетних коштів? Про це нам розповіли на семінарі з «ЕСКО та енергоменеджменту».

 

Сюжет: Аби економити на електроенергії – треба знати, як. Організатори семінару «ЕСКО та енергоменеджмент – ефективні інструменти утеплення бюджетних установ без залучення бюджетних коштів» запросили директорів шкіл, головних лікарів та представників бюджетної сфери. Для них розкривали секрети залучення інвесторів, розповідали, як правильно укладати контракти, ділилися досвідом.

 Едуард Кирпичов – голова управління паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ДніпрОДА: «Вже стало доброю традицією проведення спільних семінарів з держенергоефективності».

Сергій Савчук – голова Держенергоефективності: «Уряд на сьогоднішній день взяв курс на зменшення споживання енергетичний ресурсів».

Механізм енергосервісу ЕСКО не потребує бюджетної підтримки. Працює він так: приватний партнер вкладає гроші в інвестиційний проект з умовою гарантованого повернення коштів з боку держави. Термін повернення – до 15 років.

 Сергій Савчук – голова Держенергоефективності: «Та компанія, яка приходить в бюджетну сферу, робить енергетичний аудит, зразу проводить калькуляцію, що потрібно зробити – поставити індивідуальний тепловий пункт, утеплити стіни, утеплити дах і після того виходять на зменшення використання енергетичних ресурсів. Коли зменшуються витрати бюджетної установи на газ, на електрику,на тепло – з’являється різниця. Так ось ця різниця, більша частина цієї різниці іде на повернення інвестицій саме цій енергосервісній компанії».

У Дніпропетровській області близько 100 тисяч лікарень, бібліотек і дитячих садочків, які потребують утеплення. За підрахунками, на це треба витратити 8 млрд євро з бюджетних коштів або, як альтернатива, залучити інвесторів. І хоча зібрати цю суму здається нереальним, минулого року провели 20 подібних проектів.

 Едуард Кирпичов – голова управління паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ДніпрОДА: «Дніпропетровська область є найбільшою енергоємною областю в Україні, найбільш промислово розвинутий регіон, тому каждий п’ятий кіловат електроенергії, каждий п’ятий метр кубічний газу споживається саме в нашій області. За останні 5 років ми знизили споживання провідного газу на 34 відсотка, майже на 10 відсотків знизили споживання електричної енергії, але й цього, на жаль, не достатньо».

Окрім механізму ЕСКО, в Дніпрі вже проводили семінари з утеплення багатоповерхівок та альтернативних видів палива. Останнє тепер активно використовується. Котельню, що працюватиме на палетах з лушпиння соняшника та опалюватиме лікарню №4 разом із трьома сусідніми домами, відвідали наші журналісти.

 Сергій Савчук – голова Держенергоефективності: «В Україні є отака прекрасна пілета. Сьогодні цю пілету, наприклад на Дніпропетровщині, робить більше трьох десятків заводів, які виробляють олію. Залишки цієї лузги, вона, як правило, ми не знаємо, що з нею робити, тому вона мусить використовуватися».

Аби котельня змогла запрацювати, залучили інвесторів з компанії «APS power Technology».

 Станіслав Кругляк – інвестор: «Именно в этот проект, в эту котельную стоимость инвестиций составила 35 млн грн. Мы решили инвестировать по тому, что в днепропетровских больницах, как правило, в летний период отсутствует горячая вода, ну отсутствовала. Естественно, мы ж как коммерческая организация, заинтересованы в получении прибыли, не скроем этого».

Відкриття цієї котельні має стати початком українського енергоменеджменту – цього року планують втілити 300 подібних проектів.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление