Як важко у Дніпрі відвідати вбиральню чи перукарню, якщо ти на колясці (відео)3 августа, 2016 18:50

Квест «Ми є» відбувся 3 серпня. П’ятеро здорових людей на годину стали маломобільними.

 

 

Незвичний квест у Дніпрі. Маломобільні люди намагаються привернути увагу решти: вони відрізані від життя тисячами бар*єрів. Аби показати це на практиці, закликали охочих сісти в інвалідну коляску та виконати найпростіші завдання. Квест-акцію «Ми є» організували спільними зусиллями: громадська організація «Різні та рівні» ( Наталя Злигостєва), uромадська організація «Громадська взаємодія» (Лілія Богачова), Марина Давидова (головний редактро в DNEPR.com.

Маршем до міськвиконкому. Інваліди на колясках кричать про свою проблему владі Дніпра. Вулиці та інфраструктура — повні бар*єрів.

 Юлія Акулова, дніпрянка з обмеженими фізичними можливостями:

Аби не бути голослівними— пропонують охочим сісти у пОвози, з яких дехто не може встати взагалі. Та спробувати виконати найпростіші — на перший погляд -завдання.

Наталя Злигостєва, керівник ГО “Різні та рівні”

Серед сміливих — лише одна представниця влади, радниця мера Дніпра Ірина ВанжА. Їй випало нібито й приємне завдання — замовити каву у кафе чи ресторані. Але тути ще треба по-перше, доїхати, по-друге — заїхати. Вулична мобільна кава — у залік не рахується.

 Ірина Ванжа, радник голови Дніпровської міської ради, взяла участь у квесті “Ми є”

Ще одне завдання, елементарне для здорового, неймовірне для колясочника: відвідати вбиральню. Пан Олег його так і не виконав: у центрі мільйонного міста знайти туалет, яким би змогла би скористуватися маломобільна людина, не вдалося.

 Олег Чистопольцев, активіст, узяв у часть у квесті “Ми є”

Пан Вадим також не впорався — не потрапив до перукарні. Всюди — сходинки. А у деякі двері просто не проштовхнешся. Пані Юлія — просто допомагає Вадиму пересуватися, та й вона втомилася від біганини.

Юлія, активістка

У Дніпрі — понад п*ять тисячі інвалідів, до них на додачу — безліч маломобільних людей. Це, зокрема, люди похилого віку з ціпками, батьки з дитячими колясками. Вони теж — на узбіччі життя. У міській раді стверждують:

 Вікторія Сенаткіна , заступник директора департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради:

А вже завтра обіцяють черговий “круглий стіл” з активними маломобільними. Та на вдосконалення міста потрібні час і гроші. До того ж й прості люди мають не забувати про проблему.

Лілія Богачова, співорганізатор квесту “Ми є”:

З досвіду учасників квесту ще одне зауваження: абсолютна байдужість перехожих і персоналу різноманітних закладів. “Тебе ніби нема, і сам ти ні на що не здатний” — так узагальнюють свої враження сміливці, що від здорових ніг відмовилися тільки на годину.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление