Як здійснюється повірка лічильників на воду за законом? Вивчаємо законодавчі акти разом із адвокатом(ВІДЕО)10 ноября, 2017 19:03

Представники «Дніпроводоканалу» в студію приходити не забажали, але письмово відповіли, щоправда, лаконічно…

Два лічильника на воду — один на гарячу, інший на холодну — має вдома Марія Феодосіївна. Їх вона повіряє кожні чотири роки. Минулого разу лічильники доводилося самостійно демонтувати та відвозити до головного офісу водоканалу, твердить жінка. Цього року у відділі підприємства Соборного району їй повідомили: схема повірки не змінилась

-Я говорю: «Куда нести?»

— На Красную.

-Я говорю: «Куда? Красная же большая».

— В район Троицкого рынка.

-Я говорю: «Но куда именно? И тогда только, через несколько раз, я добилась, чтобы сказали номер».

Така схема для жінки ні фізично, ні фінансово непосильна.

«Нужно ж находить человека, который это сделает. А человек, который приходит это делать, он же не будет бесплатно этим заниматься. Значит нужно снять, поставить временную какую-то трубочку, чтобы можно было пользоваться водой. А потом, когда проверят счетчики, нужно снова прийти — то снять, а счетчики поставить, и снова вызывать контролера, чтобы она пришла, запломбировала».

На противагу пані Марії — Олена Новікова має позитивний відгук:

На двери подъезда висело объявление, где было перечислено несколько квартир, из которых одна наша: ожидайте мастера по поверке счетчика. Пришел парень с ноутбуком, с какой-то программой, получил доступ к нашим счетчикам. От нас вообще ничего не требовалось. Он попросил включить\выключить воду и через 15 минут он уже сделал все свои замеры и сказал, что через 10 дней нам позвонят по тому номеру, который указан у нас в контракте, и сообщат, все ли у нас в порядке со счетчиком».

Редакція «9 каналу» провела інтерактивне опитування серед глядачів. 52% проголосували, що проблем з повіркою не мали, 48% проголосували, що мали.

Тож що робити, коли споживачам пропонують різні способи повірки, причому один виглядає як комфортний і логічний, інший — складний і не безкоштовний. «Дніпроводоканал» посилається на постанову Кабміну, що набула чинності з 1 січня 2016 року, а саме: “Порядок надання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт”.

“На сьогодні планова держперевірка водолічильників, встановлених у абонентів — мешканців багатоквартирних житлових будинків, в більшості випадків проводиться спеціалізованим проливним пристроєм. Перевагою цього варіанту є проведення робіт безпосередньо на місці експлуатації лічильника. Тобто демонтаж засобів обліку з водопровідних вводів квартири не потрібен”.

Тож із офіційної письмової відповіді постачальника виходить, що демонтувати водолічильник особисто, навіть у присутності спвробітника з водоканалу, споживач не повинен. Обов`язок абонента — надати доступ до лічильника.

В’ячеслав Шестіріков — адвокат: «Навіть за рекомендацією посадових осіб водоканалу, споживач не повинен втручатися в роботу приладу, робити будь-які операції з його зупинкою, його демонтажем. Є стаття 20 Закону України про ЖКХ. От якщо дійсно споживач почне певні маніпуляції з цима приладами обліку і вони потім вийдуть з ладу, от тоді дійсно, КП водоканал може сказати: “О, шановні, так ви ж самі тут нахімічили”, тому вибачте, самі й ремонтуйте».

Якщо ж представник водоканалу все ж таки вимагає займатися демонтажем лічильника самостійно, юрист В’ячеслав Шестіріков радить діяти так: перший спосіб — так званий “звернення з надією”. Споживачі можуть звернутися із письмовою скаргою до місцевого самоврядування, кому підпорядковується КП водоканал.

Звичайно, в такому випадку є ризик отримати чергову відписку про те, що це підприємство є самостійною юридичною особою, воно самостійно визначає порядок своєї діяльності, в нього є директор, який несе за це відповідальність. Буде відповідна реакція, і з більш вищого щабля буде вказівка не порушувати чинне законодавство».

Другий спосіб — “антимонопольний”. Споживачі мають право написати скаргу до антимонопольного комітету.

«Якщо людина не може більше ні від кого отримати послугу з постачання води, вона змушена укладати договір тільки з цим підприємством, то це підприємство не може таким чином маніпулювати споживачем і змушувати його робити те, що він не зобов’язаний, згідно з чинним законодавством».

Третій спосіб довший, але не менш дієвий. Споживачі, після письмових звернень у всі інстанції, можуть звернутися до суду.

І додатково адвокат радить споживачам не нагадувати про те, що у вас настав термін перевірки — сповіщати про необхідність повірки лічильника має сам постачальник.

Автор — Евеліна Михайленко

Камера — Максим Бодриченко, Олександр Вернигоров


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление