«Якби не війна” — у Дніпрі відкрилась виставка незвичайних фотографій бійців АТО (ВІДЕО)30 января, 2017 19:10

Це 146 світлин захисників України та їхні історії, які цілий рік збирали волонтери

“Якби не війна”. Ким би могли бути так звані учасники АТО і ким вони стали зараз? Їх історії яскраво відображені у фотопроекті, що організували волонтерки київського шпиталю. Вони разом із героями, фотографами та художниками працювали цілий рік. І результат своєї роботи представили в грудні минулого року в столиці. Наразі виставка відкрита у Дніпровському 
 Данило був організатором Луганського Євромайдану. На другий день після захоплення міста сепаратистами пішов добровольцем у групу Марата — два роки перебував на війні. Розповідає: у віддалених від фронту містах люди не розуміють, що дійсно війна триває.

Данило Турчин, учасник фотопроекту: «А цей фотопроект, він розплющує очі людям. Знову ж таки — тим, хто хоче бачити. Вони можуть побачити тут фотографії справжніх людей. Ми не ті військові, які насупили брови і ходять по Києву, розповідаючи, що ми горіли в танках. Ми звичані люди, які вміють посміхатися. Які раді тому, що повернулися після всіх цих бойових дій сюди. І ми радіємо життю».

Побратим учасника проекту навіть у війні знаходить для себе світлі сторони.

Володимир Діденко, побратим учасника фотопроекту: «Благодаря войне познакомился со многим количеством хороших людей, достойных. Храбрых, смелых пацанов знаю, волонтёров. Посмотрел как бы, кто искренний, кто есть кто, так сказать».

Виставка розподіляється на вісім тематичних блоків. Це фотографії невідомих героїв з кожної області України — людей, які зробили не менше ніж ті бійці, про яких постійно говорять. Це художні портрети загиблих бійців — також з усіх областей, у тому числі з Криму. Це любов усупереч війні. Жінки, які брали участь у бойових діях. Матері з синами, що повернулися з фронту. Професії, які довелося кинути через війну. Наймолодші бійці, яким зараз важко адаптуватися в цивільному житті. І легіонери, для яких доля нашої країни стала небайдужою.

Юлія Волкова, організаторка фотопроекту: «Идея появилась — я увидела в Фейсбуке проект американского фотографа, который фотографирует американских военных в отражении в зеркале — в гражданской и военной одежде, в зависимости. Предложила девчонкам как бы показать наших ребят. Днепр — это первый город, это был принципиально такой вопрос Днепра. Потому что мы очень любим Днепр, следили всегда за тем, что происходит здесь, потому что вы как бы первый город на пути к нам тех же ребят. Очень многих из Днепропетровского госпиталя к нам доставляют».

Далі виставка мандруватиме містами України — у Дніпрі затримається до 5 лютого. Вхід вільний. У Спейс Хабі можна також придбати браслет, до якого у подарунок йде книга з історіями і фото бійців. Усі зібрані кошти підуть на волонтерські потреби.

Автор — Георгіій Марков

Камера — Олександр Височин


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление