Зелена енергія в дії: в Підгородному вже четвертий рік функціонує унікальна сонячна електростанція(ВІДЕО)8 сентября, 2017 18:15

Унікальність станції полягає в самих батареях — вони рухливі…

У Дніпропетровській області діє єдина у Східній Європі та друга в світі так звана “зелена” електростанція. Вона виробляє електроенергію виключно за допомогою сонячних батарей. Територія станції — 12 гектарів, на яких розмістилося більше двохсот блоків з батареями. Унікальність електростанції в тому, що вона працює за трекерною системою. Від стаціонарної її відрізняють рухливі батареї. Кожні 10 хвилин вони змінюють своє положення на три сантиметри. Така “рухливість” за принципом соняшника дає свої результати.

Юрій Гордєєв, директор компанії “СоларПаркПідгородне”: «Трекерная система позволяет менять угол наклона, принцип подсолнуха — постоянно следить за солнцем. Если скорость ветра больше 20 метров в секунду, трекер принимает горизонтальное положение, чтобы выдержать ветровую нагрузку. Также есть снеговая нагрузка. Есть инфракраснфый луч, и если зимой снег его закрывает, то трекер принимает вертикальное положение, чтобы струсить снег. Трекерная система эта позволяет выработать на сорок процентов больше электроэнергии. Мощность станции на сегодняшний день составляет 2580 киловатт в час».

Дію трекерної системи автори станції побачили на сонячній електростанції в Сполучених Штатах, а от спосіб керування за допомогою блютуз-гарнітури винайшли самі.

Станцію в Підгородньому зараз обслуговують чотири кваліфіковані фахівці — впродовж дня вони спостерігають як працює програма керування трекерами. Всю енергію, що її виробляє станція, використовують на потреби населення.

Юрій Гордєєв, директор компанії “СоларПаркПідгородне”: «Электроэнергия, которую вырабатывает станция, поступает в общие линии, которыми потом пользуются потребители. Кто находится на подстанции (Родина) — 35 киловольт, могут пользоваться этой электроэнергией”.

За чотири роки роботи станції власникам вдалося майже повністю покрити витрати на її створення.

Юрій Гордєєв, директор компанії “СоларПаркПідгородне”: «Срок окупаемости трекерной станции 3-4 года. Станция работает с 2013 года, то есть, на сегодняшний день, то что было построено в первую и вторую очередь в 2013 году, она уже окупилась, а то, что было построено в 2016 году, в третью очередь, сейчас работает».

Ця станція — не єдиний проект засновників.

Юрій Гордєєв, директор компанії “СоларПаркПідгородне”: «А сейчас мы начинаем проект строительства в Запорожской области, в Веселовском районе, село Веселе, станцию мощностью 16 мегаватт».

На відміну від електростанції у Підгородньому, Веселівська матиме лише стаціонарні батареї, які можна і купити дешевше, і змонтувати швидше. Правда, і на відшкодування витрат піде більше часу — 5-6 років.

Але, вважають експерти, і за таких умов розвиток зеленої енергетики треба продовжувати.

Павло Хазан, депутат ОДА: «Зараз на етапі становлення «зеленої енергетики» важливо підтримати зелену енергетику, тому що, чим більше відновлюваних потужностей і джерел енергії, звичайно витіснити стовідсотково невідновлювані джерела енергії. Ті невідновлювані джерела енергії, які, на жаль, несуть шкоду оточуючому середовищу і здоров’ю людини”.

Держава підтримує власників електростанцій за допомогою “зеленого тарифу”.

Павло Хазан, депутат ОДА: «В Україні існує найбільший в Європі «зелений тариф». Тобто, ті, хто побудував генерацію відновлюваних джерел енергії, хто побудував «зелену електростанцію», може підключитися і підключається за «зеленим тарифом». Це дуже вигідно і ринок «зеленої електроенергії» платить по цьому тарифу. Іноді говорять, що «зелену енергетику» підтримують громадяни, але це не так. Цей тариф формує і сплачує ринок електроенергії, тому не споживачі сплачують за цей тариф”.

Ринок електроенергії формує і ціну для споживачів.

Павло Хазан, депутат ОДА: «Споживачі мають свої договорні відносини з постачальником електроенергії. І приватні, і юридичні особи сплачують тим організаціям, які є постачальником”.

Постачальник продає споживачам електроенергію за тарифами, які затвердив Кабмін. Виходити за їх межі — заборонено. Тому питання важливості зеленої енергетики зараз не лише в ціні, а в користі для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Автор — Ольга Самойленко

Камера — Сергій Толкач


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление