“Життя на нулі”: в Дніпрі представили проект про життя в зоні АТО (ВІДЕО)13 октября, 2017 17:48

Основна ідея проекту — зламати стереотипи відносно учасників війни

В проекті дві частини — експозиційна та розмовна. Експозиційна включає в себе фотографії, картини, вірші та відеоматеріали, зроблені учасниками або волонтерами на сході України. Крім перегляду цих матеріалів, в рамках проекту відбудуться зустрічі з учасниками АТО, лікарями, волонтерами та капеланами, які розкажуть про життя під час війни. 

Експозиція “Життя на нулі” увібрала кілька видів мистецтва — фотографію, живопис, поезію, кіно. Об’єднує всі роботи одна тема — війна та місце людини в ній. Людини, не як знаряддя, а як особистості.

 

Інна Єрмакова, координатор Виставкового проекту “Життя на нулі”: «Ми зрозуміли, що є певна розмежованість суспільства, роз’єднання на тих, у кого є війна за плечима і в кого її нема. І на цьому з’являються певні маніпуляції, хоча насправді ми єдині і треба дуже зламати цей стереотип про тих, хто нас захищає. Дійсно, війна змінює всіх, але не всіх вона ламає. І учасники цього проекту цьому доказ”.

Назва проекту “Життя на нулі” виникла після персональної виставки одного з учасників експозиції — Юрія Величка, позивний “Фотограф”. Він зробив світлини із життя на передовій, яку за військовою класифікацією називають “нульовий рубіж”. Саме цей рубіж і став відправною точкою проекту. Зараз у ньому п’ять митців, понад сімдесят фотографій, більше двадцяти картин і низка відеоматеріалів. Частиною проекту є воїни АТО, лікарі, волонтери та навіть капелани, які приїздять на експозицію розповідати свої історії.

 

Анатолій Горбенко, воїн батальйону “Донбас”, учасник проекту з м. Суми: «Самовираження якогось такого нема, бо я кажу, що я більше, як експонат. Це більше для людей, для хлопців, які прийшли оттуда і їх треба підтримавути і показувати людям, що є такі люди”.

У Дніпрі проект поповнився ще одним учасником. Богдан — не професійний митець, за фарби взявся після повернення з фронту. До малювання його заохочує дружина — мисткиня. Чоловік стверджує: саме малюнки допомогають йому відчувати радість і цінувати барви життя.

 

Богдан Кириченко, учасник АТО, художник: «Когда человек возвращается с войны, он очень разобранный, он душевнобольной, он не видит радости жизни, он другие цвета не видит. Я много чего пробовал, заниматься спортом, например, но спорт лечит тело, а рисование лечит душу».

До Дніпра проект уже тричі представляли у Києві і зараз “Життя на нулі” подорожує Україною. Наступного року його планують презентувати в Європі. В музеї імені Яворниціького експозиція триватиме до 10 листопада.

Автор — Ольга Самойленко

Камера — Олександр Височин


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление