Життя під час та після війни: у Дніпрі відкрили виставку “Точки наближення” (ВІДЕО)6 апреля, 2017 17:39

присвячену проблемам тих, хто стикнувся з конфліктом на сході карїни

Війна очима митців. Події на сході країни так чи інакше вплинули на життя більшості населення. Вимушені переселенці, поранені бійці — вже четвертий рік Україна стикається з до цього не баченими проблемами. Як віднайти себе у мирному житті та зберегти пам’ять про події, що не можна забувати — відповідь на це шукали митці на виставці “Точки наближення”.

Звуки ударів м’ячів у цій стрічці поступово перетворюються на звуки пострілів — і до обох члени волейбольної команди сидячи звикли. Збірну організував паралімпієць Олексій Харламов — вимушений переселенець із Донецька.

Оксана Чепелик — художниця, кінорежисерка, кураторка проекту “Не просто гра”: «Вони користуються спортом, як реабілітаційними практиками — у фізичному та психологічному. Звичайно, команда тепер поповнюється воїнами АТО, у яких позбавлення кінцівок — рук, ніг».

Саме тому проект дістав назву “Не просто гра”. На виставці можна почути історії членів команди. І це, як кажуть організаторки, експеримент для відвідувачів — чи присядете ви поруч з екраном, щоб бути з героєм на одному рівні, чи лишитесь стояти. Саме у такому положенні, дивлячись згори вниз, членам команди “сидячи” доводиться спілкуватися з людьми. Але це — лише частина виставки. Є тут і політична інсталяція “на злобу дня”. Вікно — чи то надвір, чи то в Європу — прикривають замість фіранок прапори країн-учасниць конфлікту.

Сергій Попов — автор інсталяції: «Флаги настолько длинны, что внизу они запутываются в такую абстрактную кучу, которая символизирует, что политика на самом деле —  инструмент, чтобы запутать сознание людей, закрыть возможность смотреть свободно на мир».

Інші проекти на виставці присвячені подачі інформації через ЗМІ, військовим пісням, а також так званій “сірій зоні” — і на лінії розмежування, і у свідомості суспільства, що змушене говорити про тяжкі та неоднозначні теми. Гойдалка посеред зали символізує баланс думок.

Ганна Погрібна — координаторка проекту: «Ми довго шукали цю качелю для інсталяції Наташі Целюби — як виявилося, такі гойдалки зараз вже не виготовляють, їх декомунізували, тому що вони надто «радянські».

Виставка “Точки наближення” — не тільки результат співробітництва журналістів, митців, воїнів АТО, волонтерів та переміщених осіб. Це також певний інтерактив. Відвідувачів закликають написати свої думки на підлозі , у “сірій зоні” — та знайти таким чином свої точки наближення між миром та війною.

Автор — Юлія Трофімова


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление