Знайомство з історією: активісти розповіли перехожим про вулиці Андрія Фабра та Старокозацьку (ВІДЕО)24 марта, 2017 18:54

Започаткували «освітню» акцію учасники організації “Агенство розвитку Дніпра”

Листівки не для реклами, а для освіти. Так вважають учасники організації “Агенство розвитку Дніпра”. Вони влаштували на перехресті вулиць Андрія Фабра та Старокозацької освітню акцію. Мета заходу — ознайомити перехожих з походженням нових назв та історією Дніпра.

Під акомпанемент сучасної української музики «агенти розвитку Дніпра» знайомили перехожих з історією міста. Біля входу в парк Героїв роздавали інформаційні листівки, читали промови та розповідали перехожим про історичну основу двох вулиць — Старокозацької та Фабра ( ще недавно вони  называлися Комсомольською та Сєрова). Більшість учасників акції — історики, тож оперують активісти лише перевіреними даними.

Гліб Стрижко, студент-історик, співробітник Агенства розвитку Дніпра: “Говорячи про вулицю Андрія Фабра, яка тут також знаходиться поруч — сучасний вигляд центрального проспекту, який ви бачите, це заслуга якраз Андрія Фабра. Це був губернатор в середині 19 століття, десять років він був і саме він зробив усі такі насадження і гарні бульвари на центральному проспекті. Якщо ми говоримо про вулицю Старокозацьку, то вона одна з найдавніших вулиць, тобто вона в кінці 19 століття згадується на генеральних планах міста”.

Активістів ніхто не сахається — люди прислухаються та йдуть у справах уже з новими знаннями.

Іван, перехожий: “ Я думаю, поможет, потому что люди больше узнают про свой же город. Ну, это классно, круто».

Христина, перехожа: «Я живу на Старокозацкой, и теперь буду знать почему она так называется. Мне кажется, это правильно. Государство наше должно иметь украинские названия, а не советские».

Ігор, перехожий: “Популяризация? Это необходимо, потому что большой город. Безусловно, за всем не уследишь, надо помогать, поддерживать друг друга».

Агентство розвитку Дніпра просвіщає дніпрян уже з січня цього року — кожного тижня виходять на перейменовані вулиці та розповідають їхні історії людям. Один тиждень — один захід.

Гліб Стрижко, студент-історик, співробітник Агенства розвитку Дніпра: “Ми ці акції проводимо регулярно, кожного тижня. Спочатку ми брали такі центральні фігури для нашого міста або для нашого регіону. Ми проводили дві акції по проспекту Олександра Поля, по проспекту Дмитра Яворницького, по оцій вулиці Андрія Фабра, по вулиці Вознесенській і Драгоманова”.

Автор — Ольга Самойленко

Камера — Макс Бодриченко


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление