18 декабря 2013, 17:30

Рятувальники у Дніпропетровську патрулюють, обігрівають і годують (ВИДЕО)

А у Дніпропетровській області готуються до холодів. Управління ДСНС України відкриває мобільні та стаціонарні пункти обігріву. До того ж, з цього року у області впроваджені соціальні патрулі, які будуть їздити по місцях найбільшого скупчення людей та, в разі необхідності, надавати допомогу. Такі центри призначені головним чином для тих, хто не має постійного місця проживання.

Стаціонарні пункти обігріву розташовані у міських відділеннях Червоного хреста.

«Ми збираємося розмістити мобільні пункти у тих місцях, де можливе скупчення населення. У разі снігових заметів на дорогах, де потрібно буде рятувати людей, витягати техніку, обігрівати людей, будуть розташовані такі намети. Також у місцях скупчення населення», — каже Сергій Коваленко, заступник директора департамента, начальник управління цивільного захисту облдержадміністрації Дніпропетровська.

Коли морози сягнуть критичної мінусової відмітки, на вулиці міста виїдуть соціальні патрулі, які будуть надавати допомогу людям просто на вулиці.

«Вони розгорнуті і функціонують для того, щоб у морози і навіть у нічний час шляхом патрулювання вулиць міста виявляти осіб, які уже переохолоджені, чи не можуть знайти притулок. Для того, щоб надавати цим людям медичну допомогу, та доставити їх у найближчі пункти обігріву», — говорить Сергій Коваленко.

У мобільних пунктах обігріву, за словами начальника обласного управління цивільного захисту, передбачена гаряча їжа, тепла піч, біля якої можна погрітися, а також медична допомога. Відвідавши поки що єдиний з працюючих пунктів, за адресою Курчатова, 10, ми побачили, що печі та дрова є, а біля намету і справді знаходиться лікар. Однак самі безпритульні говорять, що не усі обіцянки були виконані.

«Обещали хотя бы раскладушки поставить, чтобы мы могли спать, но пока их дождешься. И если раньше кормили хотя бы раз в день, то сейчас сказали «до Нового Года — до свидания»», — каже Інна, безпритульна.

В управлінні втім пообіцяли — до того, як морози знову вдарять по Україні, усі пункти обігріву, заявлені на сайті облдержадміністрації, будуть стабільно та злагоджено працювати.

Автор — Марія Козлова

Камера — Тарас Іванов

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/12/18__Kozlova_Obogrev.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/12/18__Kozlova_Obogrev.jpg type=site]

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10