31 марта 2014, 15:55

Цієї весни Дніпропетровськ мав би відзначати 90-річчя відомого художника-графіка Родзіна (відео)

Багато в чому причиною настільки ранньої смерті став специфічний різновид графіки, якою він займався. Складна і шкідлива техніка офорт прославила та загубила великого майстра. У музеї українського живопису відбувся вечір-пам’яті Миколи Родзіна та відкрилася виставка. Деякі роботи, представлені на ній, вперше демонтструються на публіці.

Натхнення в індустріалізації. Але що може бути романтичного у заводах? — спитаєте ви. Ми скажемо — самі не знали, доки не побачили ці роботи. Виконані у техніці офорту здалеку вони здаються чорно-білими фотографіями. Хронікою подій індустріальної Дніпропетровщини. Микола Іванович своєю майстерністю співав оду промисловості та людському генію. Але обрав для цього техніку цікаву та небезпечну. У процесі створення офортів використовується такий шкідливий для легенів хімікат, як азотна кислота.

“Техника офорта, она очень интересна и понятна широкому зрителю, и темы, которые затрагивал Родзин, они тоже нам близки, они отражают наш край, его индустриальный дух. Эти знаменитые заводы, стройки, шахты, все это восхищение трудом человека, который может менять природу, мир окружающий под себя — это техники, которые интересовали художника, именно в технике офорта их можно удачно и доходчиво донести до зрителя», — каже Сергій Несмачний — заступник директора Художнього музею з наукової роботи.

Але на виставці представлені не лише офорти, а й ліногравюри, і акварелі, і малюнки. Ліричну сторону таланту Родзіна можна побачити чи не вперше. Ці роботи люб’язно надала дружина майстра.

 “Мне захотелось, чтоб люди увидели, что он и живописец был хороший. Закончил художественное училище, потом в институте Харьковском учился. И у него много хороших работ живописных — это триптих. Мне эти маки очень нравились, я хочу, чтобы люди их посмотрели. Когда горела Севастопольская панорама, он обратил внимание, что маки цвели тогда. Вот это ограждение, дым и маки», — згадує Віра Родзіна — дружина художника.

 Акварельні карпатські пейзажі розглядає онука Миколи Івановича. Тетяна теж стала художницею та архітектором. Сьогодні тут представлені і її роботи. Дівчина ніколи не бачила діда, але каже, що завжди відчувала його підтримку:

 “Смотрю, беру свой какой-то начерк, а они с дедушкиными похожи. Оно передается очень сильно. В какой-то своей манере, уже переосмысление, жизненныйопыт, но вот чувствуется помощь его, поддержка», — каже онука Миколи Родзіна Тетяна Морозюк.

 Познайомитися з творчістю відомого графіка чи відкрити нові сторони його таланту можна буде ще протягом місяцю у Музеї українського живопису.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58