17 декабря 2014, 18:41

Уряд Литви після Нового року надасть Україні гуманітарну допомогу (ВІДЕО)

Європейські товариші спішать на допомогу! Уряд Литви  одним із перших відгукнувся на ініціативу влади Дніпропетровська  прийняти поранених українських вояків  до себе на реабілітацію. У вересні на лікування відправили 14 поранених. Тоді усі витрати взяла на себе литовська сторона. Місцева ж влада займалась підготовкою документів. На сьогодні десять вояків уже повернулись, ще четверо залишились. Але допомогу литовські друзі не припиняють, домовились щомісячно брати до себе на реабілітацію по чотири поранених упродовж року.

Ігоря Суліму спіткала ворожа куля під Іловайськом. З пораненням руки потрапив до лікарні імені Мечникова, звідси полетів на тримісячну реабілітацію до Литви. Дві складні операції врятували хлопцеві руку.

«З таза витягнули кость і поставили її мені в руку через те, що мені куля потрощила кістку в руці. І так получилось, що довгий час чекав на реабілітацію, через те, що у мене були рани глибокі», — розповідає Ігор Суліма, поранений боець.

У Литві, каже Ігор, за ним доглядали немов за рідним. Допомагали і одежею, і грошима, і на екскурсії возили. Навіть у Латвії встиг побувати.

На реабілітації у Литві залишаються ще четверо  поранених з України. Уже з наступного року литовська сторона надасть гуманітарну допомогу —  ліки, медобладнання.

«В начале следующего года, каждый месяц, есть политическое решение, мы будем принимать по 4 украинских ребят, раненых, для реабилитации в Литве круглый год», — говорить Гінтарас Беркевічюс — головний військовий лікар Міністерства оборони краю Литовської Республіки.

Головний лікар Сергій Риженко каже: наразі у лікарні імені Мечникова знаходиться більше 40 поранених. Половина з яких — тяжкі та потребують реабілітаційної допомоги:

«Все они требуют реабилитационной помощи. Другие находятся в нейрохирургии, хирургии. Там уже проходят, по сути, курс лечения. У нас очень  напряженно работает оборудование в больнице Мечникова, круглосуточно, и мы будем рады, если наши литовские друзья нам окажут помощь».

Наразі у Дніпропетровській області допомогу пораненим надають 15 медичних закладів. Директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Македонський запевнив, що медичне обладнання, яке надійде в новому році, буде розглядатися окремо для кожного медзакладу:

«Это расходные материалы, в основном — для оказании неотложной помощи, ровно как и оборудование. Мы будем обсуждать целесообразность нахождения того или иного оборудования в каждом конкретном лечебном учреждении».

А в січні 15 року на поранених з України чекають у Польщі і  Литві.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2014/12/17__Evelyna_litva.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2014/12/17__Evelyna_litva.jpg type=site]

Автор — Евеліна Михайленко

Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51