23 декабря 2014, 19:07

Страшна трагедія, що сталась по вул. Варварівській, 32 досі не отримала пояснень (ВІДЕО)

Пішов на роботу та не повернувся. Про загибель чоловіка на будівництві дружину навіть не повідомили! Про смерть голови сімейства родина дізналась випадково: за волею долі друзі одного з синів, що працюють у судмедекспертизі, впізнали загиблого та повідомили близьких.

«Про чоловікову смерть мені повідомили мій менший син та невістка, які приїхали після 3. Кажуть: вашого батька вбито, в мене і руки й ноги начали відніматься. Я кажу, — не вірю, я ж його тільки на роботу відправила, це ж було рано вранці. Вони кажуть: там стріла крана обірвалась й вбила його насмерть. Я не вірила до вечора, поки старший син з морга, не приїхав не привіз його одежу й речі, які були там, на роботі», — розповідає Ганна Риндіна, дружина загиблого.

На будівництві, де працював чоловік, вочевидь геть забули про відповідальність, совість та співчуття, розповідає жінка.  Впродовж підготовки до поховання  колишніх керівників чоловіка не було й чути. Вже напередодні похорону родичі небіжчика знайшли телефон і самотужки визвонили директора.

«Його визвонили і сказали: «Що ж ви собі думаєте?  Вже завтра хоронити людину, а ви навіть не оказуєте ніякої помочі, не їдете, і навіть співчуття не виразили». Та він тоді приїхав близько шостої-сьомої години  і привіз 5 000, за які потребував з мене розписку. Ось і вся допомога, яку мені директор цьої організації дав на момент смерті мого чоловіка. Організація мені обіщала поміч. Казали, що ви організовуйте, а ми профінансіруєм. Вже пройшло 46 днів, а фінансів їх, ніякої допомоги я не отримала. Мені підприємство нічого не хоче допомагати — ніякої допомоги, ні моральної, ні матеріальної. На комісії мене доводять до плачу, а додому ніхто не дає  і копії документів. Копії протоколів теж не дає слідча комісія, ніби не положено мені знать. А як це не можна дізнатись про смерть чоловіка? Де добитись правди?» — каже дружина загиблого.

Згадали про Олександра вже за місяць, напередодні 40 днів. Прийшли до вдови цілою делегацією. І не за допомогою, а у справі, — жаліється жінка.

«Перед 40 днями по моєму чоловікові, увійшли в хату і почали требовать, щоб я брала цей акт і підписувала. Начали казать, що це ж вам будуть виплачувать гроші ця страхова компанія. Я кажу:  що ж ви мені тикаєте? Мені казали, що тут буде 2 акта форми Н-1 и Н-5, а привезли тільки один — Н-5, я відмовилась його брать, бо я навіть не бачила протоколів засідання. Щоб знать, що занесли в акти, треба ж почитать протоколи, а вони мені не дали такої можливості», — розповідає обурена жінка.

«Вони нам дали голі акти: не було ні журналу, де проводиться регістрація запису про акт. Дали, сунули в руки. Ну, можна його в такому стані  все ввечері осмислити  і розібратись, правдиве воно чи ні? Що занесено в ті акти? Якщо акт складається, то до нього складається і схема, де розташовані ті свідки  і фотографії, але там нічого не було», — пояснює своячка загиблого Тетяна Орищенко.

Незадовго до цього  подібний нещасний випадок стався на іншому будівництві, на розі Шмідта та Комсомольської. Тоді витнуватцем трагедії став кран, що впав та вбив одразу чотирьох будівельників. У актах же щодо справи на Варварівській, нещасний випадок стався через недотримання техніки безпеки,  пояснює жінка загиблого. За словами ж вдови, причиною став неробочий кран. Чоловік взагалі вийшов на роботу не за власним бажанням, як це значиться у документах, і не з власної волі почав роботу — це все приказ керівництва,  запевняє Ганна Риндіна:

«У 8:59  в мене зафіксовано телефонний дзвінок Немилостивого Віталія Ми хайловича, який зараз відмовляється від дзвінка. Вони його ждали на базі Варварірвська, 32, але начальника дільниці не було, аби демонтувати кран, хоча, як у поясненні пишуть, він обов’язково має цим руководить. Наверное, по усній вказівці Немилостивого Віталія Михайловича, почали демонтаж крана, бо він їм, напене, погрожував, що зараз приїде трейлер з краном на погрузку, а вони ще нічого не зробили”.

Наразі ведеться досудове розслідування, та останні уліки вже зникли з місця страшної трагедії.

“На території бази Варварівська, 32 крана, який убив мого чоловіка, уже нема, і стріла не лежить там, яка там лежала, коли було вбивство. Усе це убрали. Думаю, це тому, що вони замітають сліди фактів. Если кран був неробочий, як вони щас стверджують, що його мали порізати на металолом, то може це і спровоцировало, що стріла впала і вбила мого чоловіка. Тепер вони підводять під те, що мій чоловік сам збив стрілу й сам себе вбив», — каже Ганна Риндіна.

У прокуратурі нам повідомили, що за фактом нещасного випадку відкрили кримінальне провадження. Потім справа з райпрокуратури пішла у мандри.

«Так, вона направлялась до прокуратури м.Дніпропетровська та направлена до райпрокуратури. На даний час ще справа до нас не дійшла. 10 жовтня внесено відомості щодо вчинення кримінального правопорушення за фактом нещасного випадку зі співробітником. На даний час проводиться досудове розслідування. Прокуратурою особисто надано вказівки про це керівником слідчому і контролюється хід їх виконання. Щодо подальших дій, у подальшому ми Вам зможемо надати більш ґрунтовну інформацію», — повідомляє Денис Гутаров, прокурор прокуратури АНД району м. Дніпропетровська.

Зі зверненнями вдови загиблого прокурор ознайомлений, та коментує ситуацію так:

«Від потерпілої надходила заява — ми відповіли. І звернення, однак ці звернення не є клопотаннями по вказаному кримінальному провадженню».

Що ж до горе-крану, він має знаходитись на місці події під час розгляду комісією  даного нещасного випадку,  відповідає прокурор.

«Під час розгляду комісії. Це комісія держгірпромнагляду. До складу вказаної комісії входить держгірпромнагляд та інші встановлені чинним законодавством особистості. В ході досудового розслідування ці факти будуть досліджені та надана відповідна відповідь», — каже Денис Гутаров, прокурор прокуратури АНД району м. Дніпропетровська.

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки в офіційній відповіді на запит 9-го каналу зазначила, що горе-кран “взагалі не експлуатувався з 2005 року, тобто у будівництві не був задіяний”. Копія ж матеріалів спецрозслідування, ніби-то, була надана вдові вчасно. Ганна Риндіна, в свою чергу, розповідає:  звернулась до держгірпромнагляду із проханням надати незалежну слідчу комісію, та жінці відмовили. Вдова загиблого шукає правди самотужки та звертається до юристів за допомогою.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2014/12/23__05_AE_kran_final.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2014/12/23__05_AE_kran_final.jpg type=site]

Автор — Анна-Єлизавета Мельниченко

Камера — Володимир Позняк

Вибір редакції

Школяр з України Юліан Бойко вийшов у фінал дорослого чемпіонату світу зі снукеру (фото)

14-річний українець Юліан Бойко вийшов до фіналу аматорського чемпіонату світу з одного із видів більярду – снукеру, який відбувається на

17 Январь, 20:23
Кращі селфери в музеях Дніпра отримають подарунки (ВІДЕО)

Традиційно його відзначають 15 січня. Мета флешмобу — популяризувати музейні колекції серед молоді. Ритуал досить простий і навіть буденний —

17 Январь, 19:34
Прогноз погоди на вихідні, 18 та 19 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:57
Де на Дніпропетровщині можна безпечно зануритися на Водохреща

  19 січня мешканці Дніпропетровщини відзначатимуть  Водохреща. Цьогоріч безпечно зануритися у холодну воду можна буде у 109 місцях області. Там

17 Январь, 18:14
Ополонку рубати не доведеться! Яка погода і заходи безпеки очікуються на Водохреще (КОМЕНТАР)

Понад три з половиною сотні надзвичайників чергуватимуть на свято Богоявлення, 19 січня, біля річок та інших водойм. З восьмої ранку

16 Январь, 22:41
Прогноз погоди на 17 січня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 19:05
У Дніпропетровському геріатричному пансіонаті встановили сучасну систему протипожежного захисту

В кінці 2019 року в Дніпропетровському геріатричному пансіонаті завершили встановлювати нову систему протипожежного захисту. На сучасне обладнання та роботи витратили

16 Январь, 17:11
У житлових будинках Дніпра відремонтують ліфти, під’їзди та покрівлю за 11,5 мільйона гривень

У житлових будинках Дніпра відремонтують ліфти, під'їзди та покрівлю. На все це Департамент житлового господарства готовий витратити 11,5 млн грн.

16 Январь, 16:56