23 марта 2015, 18:55

Селище Степове готується прийняти демобілізованих бійців (ВІДЕО)

Недільним ранком на території колишнього літнього табору в селищі Степовому лунають молитви. Настоятелі місцевої церкви благословляють волонтерів на добру справу. І закипіла робота. Таке прибирання проводиться тут не в перше. Волонтери поспішають: вже через місяць у центрі будуть відпочивати перші бійці.

«Очень хочется, чтобы здесь было зелено, красиво. И люди помогают. Сейчас мы готовим, убираем территорию для озеленения. Чтобы ребята приехали и им было уютно здесь», — каже Лариса — координатор правозахисної групи «Січ».

Дмитро Рева — директор правозахисної групи «Січ», яка надає бійцям юридичні консультації. Під час роботи він зрозумів: демобілізовані бійці потребують і психологічної допомоги. Так народилася ідея партнерського проекту. До роботи залучили психологічний кризовий центр.

«После демобилизации военнослужащие будут направленны домой, некоторые из них, очевидно, столкнутся с проблемами. Потому что люди привыкли воевать, они отвыкли от мирной жизни. Им нужно помочь ресоциализироваться. Мы, как юристы, им в этом поможем. Ну, а что касается души, здесь психологи, которые работают с нами, будут очень полезны», — говорить Дмитро_Рева — директор правозахисної групи «Січ».

«Мы задумали создать такое общество, где военнослужащие и общество смогут встретиться и коммуницировать. Программу мы задумали таким образом, чтобы всё гражданское население могло включится в помощь. Приезжать и оказывать поддержку. У нас будут проводится концерты, массовые мероприятия и все желающие смогут участвовать», — розповідає Олена_Подолян — психолог кризової служби.

Центр будується на волонтерських засадах. Допомагали і меценати, і організації з усієї України. Вони вже привезли сюди речі першої необхідності: ліжка, ортопедичні матраси, спецодяг для лікарів, постільну білизну. Будівлю для проекту також отримали від мецената. Наразі її готують для прийому перших клієнтів — шпаклюють та фарбують стіни, ремонтують підлогу. Працює тут і волонтер Ніна Єлоєва. Спочатку вона допомагала переселенцям, а почувши про новий проект, вирішила не залишатися осторонь. Сподівається, що сюди прийде якомога більше волонтерів, адже роботи багато і пара моторних рук ніколи не буде зайвою.

«Роботи з хлопцями нам вистачить ще на багато років, незалежно від того, коли ця війна проклята скінчиться. Тому потрібні руки — і жіночі, і чоловічі. Тому ми тут», — каже Ніна_Єлоєва — волонтер.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2015/03/23__Yulja_Stepnoe.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2015/03/23__Yulja_Stepnoe.jpg type=site]

Автор — Юлія Трофімова

Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

31 день, 31 малюнок. Місяць Inktober-2019 добігає кінця (ВІДЕО)

Кожного жовтня митців з усієї планети об’єднує челендж Inktober  — чорнильний жовтень. Задача у всіх одна -  кожного дня створювати

23 Октябрь, 17:41
“Лісова пісня” українською: вистава Дніпровського академічного театру драми і комедії повертається у новому форматі (ВІДЕО)

Прем`єра драми-феєрії російською мовою відбулася у 2016 році. Але приблизно через рік виставу закрили. Тепер театр драми і комедії готовий

23 Октябрь, 17:21
Гімнаст із Дніпра Володимир Костюк переміг у відкритому турнірі ім. Олександр Береша

Дніпрянин Володимир Костюк став переможцем відкритого турніру зі спортивної гімнастики ім. Олександра Береша. Спортсмен став найкращим у багатоборстві серед майстрів

23 Октябрь, 17:01
Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41