04 июня 2015, 17:45

«Голокост проти гемофілії» — запобігти появі цього явища в Україні вийшли хворі з порушенням згортання крові (ВІДЕО)

Хворі на гемофілію, що її називають «царською хворобою», зібрались на пікет під стінами облдержадміністрації. Із плакатами «Захистіть дітей від Біоклоту» хворі з порушенням згортання крові висловили протест проти українських ліків, що беруть участь у  регіональному тендері. «Корупція на тендерах — це смерть», вважають вони, та пропонують зупинити тендер на придбання неперевіреного, за їх словами, препарату, що сприяє зараженню крові. Багато з хворих просто не змогли дістатись до місця події через тяжкий стан здоров`я, тож зібралось не більше 20 людей. 

Підвищення температури та навіть анафілактичний шок — таку реакцію на українські ліки для хворих на гемофілію, тобто порушення згортання крові, зафіксували у Києві. Окрім того, розповідають хворі, цей лікарський засіб погано розчиняється й активність проявляє через раз.

«Нам удалось только взять подписи с пациентов  и предупредить врачей. Остальные случаи не регистрируются», — каже Олександр Шміло, голова правління всеукраїнського товариства гемофілії.

Тепер препарат «Біоклот» бере участь у регіональному безальтернативному тендері, розповідають хворі. Закупили ці ліки ще минулого року, проте пацієнти масово відмовляються від їх використання.

«Родители уже отказываются. Других нормальных препаратов нет», — говорить Сергій, хворий на гемофілію.

Вирішення проблеми із тендером пропонує Дмитро Кізілов:

«Моё предложение — пусть себе вколят хоть кубик при нас, если они говорят, что препарат такой хороший, и мы разойдёмся».

Після зустрічі із активістами, адміністрація винесла рішення зупинити тендер та переписати умови його проведення. На цей час хворим обіцяють надати якісні імпортні ліки.

«Мы создали рабочую группу, которая будет всё контролировать и переписывать. На сегодняшний день мы обеспечены препаратом  на 2 месяца, за которые решим вопрос», — розповідає Олег Кужман, в.о. першого заступника голови Дніпропетровської ОДА.

Вибір редакції

Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51