08 июня 2015, 17:56

Собаки на захисті країни: як проходять тренування для службових тварин (ВІДЕО)

 Чотирилапі вихованці кінологічного центру шикуються на плацу. Сьогодні вони демонструватимуть  на що здатні. Чутно гучний гавкіт та різкі викрики команд. Усі нервують, найбільше — господарі собак. Адже хочеться показати свого улюбленця у всій красі. Виступ розпочинається. Перші собаки виконують найпростіші команди. Вони демонструють послух та вірність. Серед тварин  і німецька вівчарка Кольт. Її господар Леонід каже: таке прізвисько собака отримав у пам’ять про військове минуле її колишнього власника. Виступом улюбленця Леонід задоволенний.

«Мы только начали заниматься, потому что собаку нужно воспитывать. Невоспитанная собака — это напрасно потраченная жизнь для собаки. Уже после третьего-четвёртого занятия он стал очень хорошо работать. Пробудили его гены, которые в нём заложены — охранные. И на защиту он работает, прогрессирует довольно-таки успешно», — розповідає Леонід — власник Кольта.

Тим часом виступ продовжується. Собаки виконують складніші завдання — знайти та утримати зловмисника.

Найтяжче приходиться, звичайно, фігуранту, який виконує роль правопорушника. Він зізнається: собаки неодноразово зривали з нього захисний рукав. Інколи навіть добиралися до обличчя. Проте шрами не лякають чоловіка.

«Занимаюсь этим делом уже более тридцати лет. Это послушание, общий курс дрессировки, защитно-караульная. Очень часто, вот, по лицу видно —  шрамы. За нос, бывает, под глаз, за губу. Ну, это же собака. Мы ж, фигуранты, для этого и готовим их и работаем под ними», — розповідає Чураков_Микола — інструктор-дресувальник, фігурант вищої категорії.

Далі — у поле, де свої навички демонструють мисливські собаки. Вони швидко знаходять здобич — красеня фазана. Зауважимо, що птах при цьому не постраждав. Час для службових тварин. Їхні чутливі та мокрі носи унюхали зброю за закритими дверима автівки. Не залишилися непоміченими і вибухові речовини.

«Служебных собак используют во всех армиях мира: для поиска взрывчатых, наркотических веществ, людей. Сегодня здесь выступали собаки кинологической службы УВД в Днепропетровской области, нашего кинетического центра и частные практикующие дрессировщики», — пояснює Микола Візір — керівник центру підготовки службових  собак.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10