02 июля 2015, 18:02

Життя поряд із болотом — більше року мешканці будинку 17 по вулиці Ротній страждали через прорив каналізації (ВІДЕО)

Будинок номер 17 по вулиці Ротній привів би в жах будь-якого спеціаліста з фен-шуй: тут тобі і вибиті вікна у під’їзді, і сусідство з залізницею. Проте це не найбільші проблеми для його мешканців. Що насправді заважає їм жити нормально, так це відсутність каналізації.

Посеред двору розлилося справжнє болото з нечистот. Старожили згадують: колись вони намагалися самотужки вирішити проблему. Вирили стічний канал, щоб відвести багнюку подалі від двору. Проте працівники залізниці його закопали. Тоді жителі почали наймати колекторні машини, які приїздили раз в три місяці.

Мешканка будинку Віра Миколаївна зізнається: постійно платити за таку послугу ні в кого немає змоги. А ті, хто дійсно мають цим займатися — «Жилсервіс №9», до відомства якого після реформи ЖЕКів перейшов будинок — не роблять нічого.

«Обращались во все инстанции по поводу нашей канализации. Писали звернення. Это было 11.10.14, но ответа так и не пришло. Канализация течёт почти полтора года. Тут же гуляют дети всё-таки. Нам просто некуда выйти», — розповідає Віра Українська— мешканка будинку.

Цьогоріч мешканці злощасного будинку знову штурмували усі можливі інстанції. Восьмого червня Надія Олексійовна віднесла ще одну заяву до «Жилсервісу» та поспілкувалася з його начальником.

«Он пообещал, что сделают заявку, пришлют людей из горводоканала, чтобы они обследовали наши ямы. Приехали человек десять — это люди, которые чистят канализацию. Посмотрели и уехали, говорят, что этим не занимаются», — каже Надія Петровцева мешканка будинку.

І поки у комунальних службах розбираються, хто саме має вирішувати цю проблему, мешканці продовжують жити поряд з болотом.

Будівля була зведена у 1954 році. Вона класифікується як «будинок з частковими умовами». Востаннє тут робили ремонт років двадцять назад — і також зусиллями мешканців. Труби у підвалі, електричні щитки у під’їзді, парадні двері — усе це потребує заміни. Однак ніхто нічого не робить. І лише списки боржників за невідомі послуги вивішуються регулярно.

Після інформаційного запиту «9-го каналу» «Жилсервіс» усе-таки направив до двору колекторні машини. Працівники запевняють: зреагували відразу, як стало відомо, що вигрібна яма забита.

«После того, как поступила заявка на нашу диспетчерскую службу о том, что течь с дворовой ямы забита, после этого поставили в план на откачку. Сегодня проводится откачка», — пояснює Олег Золотаревський — старший інженер «Жилсервісу-9».

Проте це лише тимчасові міри. Для остаточного вирішення проблеми відсутності каналізації на Ротній,17 «Жилсервіс» пообіцяв поставити спеціальне обладнання.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2015/07/02__08_Trofimova_kanalizatsija.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2015/07/02__08_Trofimova_kanalizatsija.jpg type=site]

Автор — Юлія Трофімова Камера — Володимир Позняк

Вибір редакції

Сильні жінки та їхні історії: проект «Я зможу!» завітає у Дніпро (КОМЕНТАР)

Об'єднатися, обмінятися досвідом, надихнутись та створити культуру сестринства в Україні – основні задачі проекту «Сильні жінки «Я зможу!»» Це –

11 Октябрь, 20:29
Мандрують Україною на автобусі та розповідають про асоціацію з ЄС. Активісти проекту “ЄврОбус” зупинилися в Дніпрі (ВІДЕО)

Їх — десятеро. Вони мандрують Україною на автобусі та популяризують європейські цінності. Активісти “ЕврОбусу” зупинилися в нашому місті. І не

11 Октябрь, 18:06
Прогноз погоди на вихідні, 12 та 13 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 17:42
Козацькому роду нема переводу: як четвертокласники Дніпра отаманській доблесті навчалися (ВІДЕО)

Козацькому роду нема переводу: історичний музей імені Яворницького організував інтелектуальний батл між учнями четвертих класів. У заході взяли участь 2

11 Октябрь, 17:39
Майбутні правоохоронці склали присягу працівника Нацполіції (ВІДЕО)

Склали присягу виконувати свої службові обов'язки працівника Нацполіції майже півтисячі курсантів-першокурсників. До дня козацтва, 11 жовтня, на Алеї Слави зробили

11 Октябрь, 17:32
Першу в Україні «кризову кімнату» для дітей, потерпілих від насильства, відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Щоб уникнути психологічних травм дитини під час допиту, у нашому місті створили кризову кімнату для дітей - свідків або жертв

10 Октябрь, 17:07
Прогноз погоди на 11 жовтня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

10 Октябрь, 17:02
“З піни морської” — як сучасне мистецтво повязано зі стихією води (ВІДЕО)

“З піни морської” - таку назву має перфоманс, який пройде 13 жовтня в історичному музеї. Режисерка спектаклю наголошує: мала на

10 Октябрь, 17:00