02 сентября 2015, 14:54

Експерт про зміни в Конституції: «Або влада почне дослухатися до громадянського суспільства, або отримає справжню опозицію у вигляді власного народу»

Або політики почнуть діяти в інтересах народу, або отримають нову зміну влади. Про це заявив експерт з питань державного будівництва і національної безпеки Павло Хазан під час свого телеефіру.

«Не можна переламати громадянське суспільство через коліно, керівникам країни нарешті треба це зрозуміти. Від початку війни суспільство змінилось — тепер люди не дадуть просто щось змінювати в державі без їх участі. Сьогодні наш народ вникає в події, вивчає законопроекти, активно бере участь в різних програмах. Тому, будь-які зміни треба впроваджувати виключно за згодою народу», — наголосив Павло Хазан.

«Криваві події біля Верховної Ради, зокрема, повна безвідповідальність тих, хто вивів людей на пікет. Організатори масових заходів завжди мають відповідати за безпеку учасників будь-яких акцій. Добре видно, що весь цей жах – організований теракт, адже Росія сьогодні намагається знищити Україну в будь-який спосіб, тому відбуваються такі трагічні події, як от в центрі Києва, — наголошує експерт.

«Сьогоднішній метод внесення змін до Конституції – такий самий, як за часів Януковича. Влада не хоче робити все прозоро – залучати спеціалістів, вчених, експертів і громадськість. Не слід забувати, що така боротьба з тиранією – породжує тиранію. Можливо, зараз, під час війни (яку влада і досі називає АТО), взагалі не треба було чіпати Конституцію. Всі добре розуміють, що справа більше не в тексті головного Закону, а в його виконанні чи невиконанні. Це вже стало якоюсь поганою традицією – кожен президент переписує Конституцію на свій лад.

«На жаль, ми і досі маємо 2 країни, 2 різні світи. Одна країна – воює, захищає свою землю, а інша – сидить в ресторації та у Верховній Раді. Треба весь час пам’ятати, що йде війна. Депутатам було б корисно їздити на передову, аби на власні очі бачити реальні події. Можливо тоді їх рішення були б іншими. Бо децентралізація — в інтерпретації влади сьогодні — це навпаки, повна централізація, навіть узурпація влади » — констатує Павло Хазан.

«Я вважаю, що насправді ми маємо досить хорошу Конституцію, але замість того, аби її виконувати — кожна нова влада її переписує. Суспільство не буде більше такого дозволяти, народ вимагатиме імплементації законів»- підбив підсумок експерт з питань державного будівництва і національної безпеки Павло Хазан.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10