07 сентября 2015, 17:17

Попри заборону, в суботу у Петриківці відбувся традиційний фестиваль народного мистецтва «Петриківський дивоцвіт» (ВІДЕО)

У суботу на центральній алеї Петриківки ярмаркували і проводили безкоштовні майстер-класи. Народні майстри зафіксували новий рекорд – найбільший рогач, розписаний петриківським розписом. Відкрили алею закоханих у селищному парку. А художники, під егідою Асоціації майстрів народного мистецтва України, дали старт проекту «Петриківський рушник».

Ігор Лісний – арт-куратор Асоціації майстрів народного мистецтва України: «Тепер ягоди, квіти вишиті, трансформуються в намальовані пальцем ягоди, калинку та інші елементи з птахами, з іншими петриківськими елементами».

За заявою Дніпропетровської обласної ради захід, начебто, відтермінували через ймовірну загрозу безпеці людей. Самі ж петриківці переконані: обласна влада вирішила відмінити фестиваль після того, як народні умільці відмовилися зробити його передвиборчим майданчиком Євгена Удода та Олександра Вілкула.

Андрій Столбченко – голова Петриківської райдержадміністрації: «Руководство областного совета хотело данный фестиваль использовать в своих политических целях.  Этот фестиваль находится вне политики. И никакая политическая сила не вправе его использовать. И когда это было озвучено наша позиция перед облсоветом — соответственно была вот такая реакция.  Они поступили очень подло. Они отменили его практически в самый последний момент».

Іван Ярмолюк – президент Асоціації майстрів народного мистецтва України: «Громада, відверто кажучи, в шоці. Це ганьба, це те, що треба терміново виправляти.  Політиканство,  якісь амбіції особисті, непотрібний піар в цьому святі потрібно прибрати. Хай народ отримує задоволення від того, що одні творять, другі – милуються цим».

Галина Назаренко – художник петриківського розпису, член асоціації французьких художників міста Морестель(Франція): «Можливо невдалий час для піару і вони це відміняють.  Ну, це всім відомо, хто піариться на цьому фестивалі – це Вілкул і Удод, будь ласка приїдьте попіартеся своїми колекціями петриківського розпису.  Може це початок очищення от чиновників цих фестивалів.  Мистецтво і політика – це дуже різні речі. Не треба мішати.  Мистецтво вічне, а вони тимчасові».

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2015/09/07__07_VIDRO_2.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2015/09/07__07_VIDRO_2.jpg type=site]

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10