17 Вересня 2015, 19:42

«Укртелеком» потрібно повернути в держвласність шляхом оголошення його банкрутом – Б.Філатов

1 Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради з питань приватизації рекомендує урядові України розпочати процедуру повернення «Укртелекому» у держвласність шляхом оголошення компанії банкрутом через невиконання нею своїх фінансових зобов’язань і запровадження зовнішнього управління. Таку заяву зробив голова контрольної комісії, народний депутат і член політради «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Борис Філатов
«Укртелеком», куплений за державні гроші, взяті у державних банків і не повернуті їм, можна оголосити банкрутом і запровадити зовнішнє управління з боку держави. І держава знову керуватиме «Укртелекомом» і наведе там лад», – заявив Борис Філатов на засіданні комісії.
Депутат пояснив, що ситуація з приватизацією «Укртелекому» складна і заплутана, комісія вивчала її протягом кількох місяців. У результаті виявилося, що, по-перше, «Укртелеком» був куплений «за смішну в ринкових умовах ціну: за мільярди гривень, а не за мільярди доларів».
«Більш того, його купили за заниженою ціною, та ще й за гроші, позичені у державних банків. Причому з держбанками досі не розрахувалися», – підкреслив Філатов.
Згодом, за його словами, виникла ситуація з експлуатацією «Укртелекомом» ліній державного зв’язку, який має стосунок до держбезпеки. Не менш важливим є й те, що в компанії відбуваються масові звільнення співробітників, а мережі в жахливому стані.
«Щодня я зустрічаюся з великою кількістю людей: те, як поводиться «Укртелеком» на місцях, оскільки менеджмент займається оптимізацією витрат, – такого ніколи не було. Раніше неможливо було собі уявити, щоб «Укртелеком» не відновлював вирізаний кабель, вирвані щити. Зараз люди сидять без зв’язку, багато скарг від пенсіонерів, які не можуть додзвонитися в швидку допомогу. Я не вважаю, що це халатність співробітників. Це навмисна політика керівництва, спрямована на скорочення витрат», – заявив голова комісії.
При цьому народний депутат підкреслив, що метою комісії є «не реприватизація, не порушення кримінальних справ, не бажання у когось щось відняти».
«Ми висловлюємо політичну волю парламенту, представники якого за квотним принципом входять до складу комісії, і показуємо, що незадоволені ситуацією в країні з приватизацією «блакитних фішок». А уряд, президент, прокуратура і Фонд держмайна мають ухвалювати відповідні рішення. Якщо вони цього не роблять, то це лежить у сфері їхньої політичної відповідальності», – додав він.
На думку Філатова, для прийняття рішення про банкрутство компанії потрібна тільки «політична воля». Це питання розглядалося на засіданні комісії з приватизації, «за» рекомендації комісії проголосувало 7 її членів, двоє «утримались», «проти» не голосував ніхто.

Вибір редакції

 Загальне недофінансування психіатричної служби України складає 898 мільйонів гривень

В Україні стартував проект психосоціальної підтримки людей «Психічне здоров‘я для України», основна мета якого — покращити якість і доступність психіатричної

11 Липень, 19:19
Туристичні “магніти” області визначили на Дніпропетровщині – вибрали більше 10 найцікавіших об’єктів

  Церкви, музеї та природні пам’ятки. На Дніпропетровщині визначили «туристичні магніти» регіону. Обрали більше 10 найцікавіших об’єктів з різних куточків

11 Липень, 13:41
Перша група дніпровських рятувальників повернулась із Луганської області (відео)

О 17:40 9 липня, вдалося локалізувати пожежу сухої трави та лісового масиву на території Новоайдарського району, що  виникла 6 липня поблизу с. Осколонівка та

10 Липень, 22:43
У Дніпрі загинули троє людей — ДТП сталася в ніч проти п’ятниці (КОМЕНТАР)

У Дніпрі у ДТП загинули троє людей, ще одна людина в лікарні. Лобове зіткнення мікроавтобуса «Фольксваген» із легковим «Фордом» сталося

10 Липень, 18:31
По той бік об’єктива: у дніпровському музеї “Машини часу” відкрили виставку, присвячену фотографам (ВІДЕО)

Вернісаж відбувся 9 липня. Автором є відомий дніпровський журналіст і фоторепортер Володимир Рязанов. Він приурочив її до професійного свята —

10 Липень, 17:49
11 липня – день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря (ВІДЕО)

11 липня - день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря  

10 Липень, 17:47
Національний Сорочинський ярмарок-2020 відбудеться з 18 по 23 серпня

Наймасштабніший і найвідоміший в Україні та за її межами ярмарково-виставковий захід - Національний Сорочинський ярмарок - розпочав підготовку до відкриття.

10 Липень, 14:49
Прогноз погоди на п’ятницю, 10 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

09 Липень, 19:20