29 сентября 2015, 18:17

Антимонопольний комітет зриває ремонт доріг у Дніпропетровську

турчин

Колегія Антимонопольного комітету України систематично і з формальних причин зупиняє проведення тендерних торгів Дніпропетровської міської ради, блокуючи виділення коштів на ремонт доріг та прибудинкових проїздів, освітлення вулиць, озеленення міських територій, встановлення дитячих майданчиків, будівництво газопроводу та інші заходи з благоустрою Дніпропетровська.

Про це від імені групи «Відродження» в Дніпропетровській міській раді заявив депутат Ігор Турчин.

Депутат пояснив, що, починаючи з 10 липня 2015 року, адміністративна колегія при Антимонопольному комітеті блокує проведення всіх тендерних торгів Департаменту комунального господарства та будівництва Дніпропетровської міськради за надуманими, формальними причинами. Станом на 29 вересня було заблоковано 14 тендерних процедур.

Зокрема, Антимонопольний комітет зупинив поточний ремонт автомобільних доріг міста на загальну суму 81 млн гривень; капітальний ремонт проїжджої частини вул. Ульянова від вул. Юрія Савченка до проспекту Кірова на 3000000 гривень; капітальний ремонт вулиці Московської на суму 9000000 гривень; реконструкцію внутрішньоквартальних доріг з відведенням поверхневого стоку в районі вул. Комунарівській на 4 млн. Грн .; капітальний ремонт підземного пішохідного переходу через вул. Газети «Правда» в районі вул. Калиновій на 2,6 млн. Грн .; ремонт вуличного освітлення на суму 12 млн. грн .; будівництво газопроводу на ж / м Ігрень на 1,8 мільйона гривень, а також інші роботи з благоустрою Дніпропетровська.

Проведення тендерів зупиняється за скаргами ТОВ «Меркурій Капітал ЛТД», яке подало заявки на участь у всіх торгах Департаменту ЖКГ на десятки мільйонів гривень, але при цьому не знаходиться за адресою реєстрації та не розташовує господарськими потужностями і технікою, необхідною для виконання ремонтних робіт.

За словами Турчина, через такі фіктивні скарги АМКУ систематично затягує тендерні торги на кілька місяців, а будь-які роботи з ремонту доріг саботуються.

«Одна така вигадана скарга блокує процес на цілий місяць. Потім ще тиждень готуються нові торги. Після цього, за день до проведення тендеру знову з’являється скарга фіктивного підприємства, і Антимонопольний комітет оперативно зупиняє торги. Таким чином, АМКУ усвідомлено зриває ремонт доріг у Дніпропетровську », — пояснив депутат від « Відродження ».

Він додав, що при подачі скарги в АМКУ заявник повинен сплатити збір у розмірі 15000 гривень для оскарження проведення тендерів на надання послуг і 5 тис.грн. — на проведення робіт.

«Таким чином, підприємства, що подають надумані скарги вже по третьому колу, витрачають на зрив ремонту доріг у Дніпропетровську сотні тисяч гривень», — підкреслив Турчин.

Депутат також зазначив, що виходом із ситуації може бути розгляд Колегією АМКУ подібних скарг без зупинки тендерних торгів.

«Закон дозволяє розглядати скарги учасників торгів без призупинення проведення тендеру. В даному випадку у Колегії Антимонопольного комітету немає підстав для блокування тендерів, так як причини скарг — формальні і надумані. Систематичність цієї діяльності говорить про те, що мета подачі скарг — не проведення прозорих тендерів, а саботаж ремонту доріг у Дніпропетровську з міркувань політичної доцільності. Відповідно, у Антимонопольного комітету є всі підстави для розблокування ремонтних робіт, і він повинен ними скористатися », — резюмував Турчин.

Вибір редакції

Туман і високий тиск: прогноз погоди на 11 грудня, Дніпро і область (ВІДЕО)

І знову підвищення атмосферного тиску очікуємо по області. Крім того, Дніпропетровщину накриє туман. Опадів синоптики не прогнозують, а детальний прогноз

10 Декабрь, 20:44
Кращі архітектори України зберуться у Дніпрі з 16 по 21 грудня для створення ідей комфортного міського середовища (КОМЕНТАР)

Оновити “місце трьох вокзалів” - така мета архітектурного форуму, що невдовзі стартує у Дніпрі. Молоді та досвідчені архітектори об'єднаються у

10 Декабрь, 20:38
«EMOTION FEST Dnipro»: запобігати і протидіяти насильству навчали молодь

У Дніпрі в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провели превентивно-виховний захід «EMOTION FEST Dnipro». Його організовано за підтримки

10 Декабрь, 19:05
Прем`єру наймасштабнішої опери Джузеппе Верді — “Набукко” — готують у театрі опери та балету (ВІДЕО)

Величні декорації, костюми та хор полонених іудеїв: у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету триває підготовка до прем`єри опери Джузеппе

10 Декабрь, 18:33
ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою

Міністерством освіти і науки затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Ганною

09 Декабрь, 19:04
Прогноз погоди на 10 грудня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

  По області очікуємо хмарність і легкий вітер. Температура буде плюсова. А детально про погоду в Дніпрі та містах області

09 Декабрь, 19:01
Українці назвали Житомир найкращим містом за рівнем можливостей та свобод. Дніпро — на 17 місці

Це результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

09 Декабрь, 15:54
1 500 учасників з 25 країн: в Дніпрі проходить міжнародний турнір з танців

У суботу, 7 грудня, в Дніпрі урочисто відкрився XVIII Міжнародний турнір зі спортивних танців «Кубок Станіслава Шкляра». Захід проходить в

09 Декабрь, 14:07