29 Вересня 2015, 18:17

Антимонопольний комітет зриває ремонт доріг у Дніпропетровську

турчин

Колегія Антимонопольного комітету України систематично і з формальних причин зупиняє проведення тендерних торгів Дніпропетровської міської ради, блокуючи виділення коштів на ремонт доріг та прибудинкових проїздів, освітлення вулиць, озеленення міських територій, встановлення дитячих майданчиків, будівництво газопроводу та інші заходи з благоустрою Дніпропетровська.

Про це від імені групи «Відродження» в Дніпропетровській міській раді заявив депутат Ігор Турчин.

Депутат пояснив, що, починаючи з 10 липня 2015 року, адміністративна колегія при Антимонопольному комітеті блокує проведення всіх тендерних торгів Департаменту комунального господарства та будівництва Дніпропетровської міськради за надуманими, формальними причинами. Станом на 29 вересня було заблоковано 14 тендерних процедур.

Зокрема, Антимонопольний комітет зупинив поточний ремонт автомобільних доріг міста на загальну суму 81 млн гривень; капітальний ремонт проїжджої частини вул. Ульянова від вул. Юрія Савченка до проспекту Кірова на 3000000 гривень; капітальний ремонт вулиці Московської на суму 9000000 гривень; реконструкцію внутрішньоквартальних доріг з відведенням поверхневого стоку в районі вул. Комунарівській на 4 млн. Грн .; капітальний ремонт підземного пішохідного переходу через вул. Газети «Правда» в районі вул. Калиновій на 2,6 млн. Грн .; ремонт вуличного освітлення на суму 12 млн. грн .; будівництво газопроводу на ж / м Ігрень на 1,8 мільйона гривень, а також інші роботи з благоустрою Дніпропетровська.

Проведення тендерів зупиняється за скаргами ТОВ «Меркурій Капітал ЛТД», яке подало заявки на участь у всіх торгах Департаменту ЖКГ на десятки мільйонів гривень, але при цьому не знаходиться за адресою реєстрації та не розташовує господарськими потужностями і технікою, необхідною для виконання ремонтних робіт.

За словами Турчина, через такі фіктивні скарги АМКУ систематично затягує тендерні торги на кілька місяців, а будь-які роботи з ремонту доріг саботуються.

«Одна така вигадана скарга блокує процес на цілий місяць. Потім ще тиждень готуються нові торги. Після цього, за день до проведення тендеру знову з’являється скарга фіктивного підприємства, і Антимонопольний комітет оперативно зупиняє торги. Таким чином, АМКУ усвідомлено зриває ремонт доріг у Дніпропетровську », – пояснив депутат від « Відродження ».

Він додав, що при подачі скарги в АМКУ заявник повинен сплатити збір у розмірі 15000 гривень для оскарження проведення тендерів на надання послуг і 5 тис.грн. – на проведення робіт.

«Таким чином, підприємства, що подають надумані скарги вже по третьому колу, витрачають на зрив ремонту доріг у Дніпропетровську сотні тисяч гривень», – підкреслив Турчин.

Депутат також зазначив, що виходом із ситуації може бути розгляд Колегією АМКУ подібних скарг без зупинки тендерних торгів.

«Закон дозволяє розглядати скарги учасників торгів без призупинення проведення тендеру. В даному випадку у Колегії Антимонопольного комітету немає підстав для блокування тендерів, так як причини скарг – формальні і надумані. Систематичність цієї діяльності говорить про те, що мета подачі скарг – не проведення прозорих тендерів, а саботаж ремонту доріг у Дніпропетровську з міркувань політичної доцільності. Відповідно, у Антимонопольного комітету є всі підстави для розблокування ремонтних робіт, і він повинен ними скористатися », – резюмував Турчин.

Вибір редакції

Найкоротший шлях від Дніпра до столиці. Будівництво решетилівської траси продовжується (КОМЕНТАР)

Будівництво решетилівської магістралі на Дніпропетровщині продовжується. Ця дорога — найкоротший шлях з Дніпра до Києва і довгі роки тут був

04 Липень, 07:51
“Це не музей, це завод” – у Дніпрі відкриють виставку про Народний музей історії Дніпровського металургійного заводу (ВІДЕО)

Феномен народного музею представлять у Дніпрі на виставці. Художники та художниці дослідили експозицію музею історії Дніпровського металургійного заводу. Свої рефлексії

03 Липень, 17:56
Синоптики попереджають про спеку з 4 липня: оголошено 5 клас пожежної небезпеки (КОМЕНТАР)

Літо набирає обертів і стає небезпечним.

03 Липень, 17:46
2 липня — день спортивного журналіста. На 9 каналі працює один із корифеїв жанру на Дніпропетровщині (КОМЕНТАР)

2 липня відзначають Міжнародний день спортивного журналіста. Це професійне свято започаткувала Міжнародна асоціація спортивної преси у 1995 році. В Україні

03 Липень, 16:12
Прем’єра кліпу: дніпровський супер-гурт Woolyk представив відео на галицьку пісню “Партизани” (КОМЕНТАР)

Дніпровський гурт “Woolyk” представив відео-анімацію на пісню “Партизани” - це сучасна кавер-версія на давню галицьку пісню, яка, на думку авторів

03 Липень, 13:30
Піксельна стіна у центрі Дніпра здатна перетворюватися на інтерактивну мапу міста (КОМЕНТАР)

Новий арт об’єкт з'явився у центрі Дніпра - піксельна стіна. Це більше, ніж просто фотозона. Інтерактивна мапа, яка пропонує людині

03 Липень, 13:07
У День собаки учасники команди “9 каналу” розповіли про своїх чотирилапих друзів (КОМЕНТАР)

Собаки — вірні друзі людини. Вони поруч у різні життєві моменти, собаки додають у життя своїх господарів позитиву та навіть

03 Липень, 12:46
Прогноз погоди на 3 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Яна Кондратьєва, чергова по погоді в Дніпрі та на морі. 3 липня ультрафіолетовий індекс на Дніпропетровщині

02 Липень, 18:06