27 октября 2015, 14:21

Зателефонувати «101» та не панікувати: рятувальники нагадали як діяти при пожежі

Несправний електрообігрівач, проводка або просто людська недбалість можуть стати причиною пожежі. Головне в такому випадку – не панікувати, наголосили в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської ОДА.

Якщо у вас або у ваших сусідів трапилася пожежа, мерщій викликайте рятувальників за номером «101». Горять електричні прилади або проводка – вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки.

Щільно закрийте двері кімнати, по якій розповсюджується вогонь. Це завадить йому поширитися по всій квартирі і сходовому майданчику. Ущільніть двері мокрими ганчірками, щоб дим не проникав в решту приміщень. В сильно задимленому просторі потрібно рухатися повзком або пригнувшись.

Гасити пожежу простою водою неефективно. Краще за все користуватися вогнегасником. Якщо його немає – мокрою тканиною, піском або навіть землею з квіткового горщика.

Ліквідовувати спалах своїми силами не вдається? Негайно тікайте через вхідні двері. Якщо шлях до них відрізаний вогнем і димом — рятуйтеся через балкон. Відкривайте двері обережно, бо полум’я від протягу може посилитися. Не забудьте щільно закрити їх за собою. Постарайтеся перейти на нижній поверх за допомогою балконного люка або по суміжному балкону до сусідів.

Ще один шлях порятунку — через вікно. Ущільніть двері в кімнату ганчірками. Як тільки переконаєтеся, що ваш заклик про допомогу почули, лягайте на підлогу, де менше диму.

Якщо ви опинилися в задимленому під’їзді, рухайтеся до виходу, тримаючись за стіни. Не біжіть вниз крізь полум’я, а використовуйте можливість врятуватися на даху будівлі. Не користуйтеся ліфтом. Вибираючись з під’їзду на вулицю, якомога довше затримуйте дихання, а ще краще — захистіть ніс і рот мокрим шарфом або хусткою.

Вибір редакції

Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51