28 октября 2015, 19:17

Другому туру виборів міського голови Павлограда бути! (ВІДЕО)

У Павлограді розгорнулася боротьба — чи бути другому туру виборів міського голови? За новим законодавством, у населених пунктах, де більше 90 000 виборців, переможець має набрати більше 50% голосів. У місті виборців було трохи більше, лідер перегонів цю планку не здолав. Але на другий день після голосування виборців стало трохи менше 90 000. ЦВК приймає рішення: другому туру — не бути, переміг Анатолій Вершина. Однак його конкуренти не згодилися з таким станом речей.

Під стінами Новомосковського тервиборчкому зібралося близько сотні людей. Вони вимагають проведення другого туру виборів. Адже лідер перегонів, кандидат від “Опозиційного блоку” Анатолій Вершина — не отримав більше половини голосів, як того вимагає закон. До того ж, у багатьох виникає питання — куди поділися виборці? Впевнені: їхню кількість зменшили навмисно, аби скасувати другий тур. Однак у Павлоградському держреєстрі це пояснили інакше.

— Прописалось — 804 человека, выписались — 904 человека. Умерли — 256 человек. Это 1160, — пояснює Вікторія Гордєєва, начальник відділу ведення державного реєстру виборців Павлограду.

— В связи с этим так получилось?

— Так и получилось.

Прихильники другого туру виборів упевнені: кількість виборців безпосередньо перед виборами вже значення не має. Адже їх спочатку було більше 90 000 і ЦВК із самого початку постановила: має бути два тури.

Олексій Корнілов, уповноважена особа Дніпропетровської обласної територіальної комісії:»Їх кількість, наскільки мені відомо, на декілька десятків осіб менше, ніж 90 000, але це жодним чином не стосується того, чи повинен бути, чи не повинен бути призначений другий тур. Це визначено законом».

У тервиборчкомі не впевнені: другий тур треба проводити чи скасовувати? Голова Павлоградської ТВК ввжає, що такий випадок законом взагалі не передбачений. Адже спочатку місто підпадало під одну норму закону, а потім — вже під іншу.

Любов Комендант, голова Павлоградської міської виборчої комісії:»Це було на день, коли були надані попередні списки, по яким ми замовляли виборчі бюлетені. На сьогоднішній день, по протоколам виборчих дільниць — 89 890″.

Комісія посперечалася і все ж прийняла рішення:

«Хто за даний проет постанови — прошу голосувати. Більшістю членів виборчої комісії прийнято рішення про проведення повторного голосування виборів павлоградського міського голови».

Таким чином, другий тур має відбутися. І за крісло мера Павлограду змагатимуться представник «Опозиціного блоку » Анатолій Вершина та кандидат від “УКРОПу” Євген Тєрєхов. За попередніми результатами, Вершина обійшов Тєрєхова менше ніж на 10 відсотків голосів.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2015/10/28__01_Filippov_Pavlograd.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2015/10/28__01_Filippov_Pavlograd.jpg type=site]

Автор — Сергій Філіпов

Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24