12 ноября 2015, 18:38

Експерти розповіли про те, яким буде Дніпропетровськ за Філатова

Мова йде як про боротьбу з підтопленнями територій, закупівлю нових трамваїв та автобусів, будівництві шкіл і дитячих садків, створенні нових будинків культури і безкоштовних секцій для маленьких дніпропетровців, так і про вирішення глобальних і багаторічних проблем міста. Про це заявляють не тільки і не стільки безпосередньо в штабі Бориса Філатова, скільки численні експерти, уважно проаналізували передвиборчу програму політика — «Стратегію розвитку Дніпропетровська».

«Унікальність запропонованої Філатовим стратегії полягає в тому, що він не намагається просувати популістські гасла. Його програма дуже конкретна. Для кожного завдання визначено термін виконання, необхідні ресурси і навіть відповідальні за реалізацію структури», — зазначає Сергій Кузьменко, директор Центру «Всеукраїнський соціологічний союз».

За його словами, такий документ більше схожий на бізнес-план конкретного підприємства, тобто він має на увазі обов’язкове виконання.

«Сам підхід в назві — «Стратегія розвитку Дніпропетровська: 730 днів на шляху до сталого розвитку» — досить показовий: можна визначити, що положення стратегії здійснимі і є конкретні терміни виконання, які будь-який виборець, житель міста може перевірити», — вважає політолог Андрій Шуліка.

Експерти вважають, що особливо важливими в нинішніх умовах для городян стануть ті проекти, які спрямовані на соціальний захист городян. Це не тільки муніципальні надбавки до пенсій і зарплат бюджетників, а й соціальне житло для молоді, пільгове оздоровлення для дітей і людей старшого покоління, додаткові кошти для територіальних центрів обслуговування пенсіонерів, контроль за формуванням безбар’єрного середовища, освітні програми і безкоштовні юридичні консультації для дніпропетровських пенсіонерів .

«Мені в цій програмі дуже подобається, що особливу увагу приділено позитивним змінам у сфері ЖКГ, міської інфраструктури і транспорту. Коли наші будинки будуть відремонтованими, ліфти — працюючими, тарифи — об’єктивними, то дніпропетровці дійсно зможуть відчути, що живуть в європейському місті», — коментує програму Філатова політолог Віктор Фєсєв.

За його словами, досить позитивним фактом для жителів мегаполісу стане й те, що такий мер зможе побороти «маршруточну мафію» і повернути на вулиці Дніпропетровська сучасний комунальний транспорт.

«Крім того, ті пропозиції, які стосуються парковок виявляють нам дійсно цивілізований підхід до вирішення проблеми: буде зручно і пішоходам, і автомобілістам. А головне — буде наповнюватися міський бюджет», — підкреслює пан Фєсєв.

Окремим блоком команда Філатова розглядає реформування взаємовідносин влади з галуззю охорони здоров’я, що включає в себе більшу фінансову незалежність лікарень, безкоштовне лікування за рахунок міста для малозабезпечених верств населення, а також нарощування зарплатного фонду медичних установ.

Вибір редакції

Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51