13 ноября 2015, 16:30

Віталій Купрій: президенту стане значно складніше використовувати ГПУ для переслідування опонентів

«Під тиском громадськості та міжнародних інституцій Верховна Рада, нарешті, ухвалила закон «Про Державне бюро розслідувань». ДБР буде розслідувати злочини правоохоронців і чиновників-високопосадовців (окрім корупції, яку має розслідувати НАБУ)», – написав нардеп у Facebook 13 листопада.
За його словами, Державне бюро розслідувань є важливим для українського суспільства, оскільки дозволить «вирвати жало у нинішньої корумпованої прокуратури» – забрати у неї функції слідства і розпочати її чистку зсередини.
«Кримінальні справи, подібні до справи «діамантових» прокурорів, мають бути розслідувані вже незалежним новоствореним органом. Прокуратурі більше не вдасться маніпулювати кримінально-процесуальним законодавством і самій розслідувати злочини, які перебувають у підслідності МВС, СБУ та інших правоохоронців. Це також означає, що відбудеться деполітизація ГПУ, і Порошенку буде значно важче використовувати цей орган для переслідування своїх опонентів», – підкреслив Віталій Купрій.
Депутат також висловив сподівання, що голова Верховної Ради якнайшвидше підпише закон про ДБР, а Президент не наважиться накласти на нього вето.
«Зі свого боку готовий однозначно голосувати за статтю бюджетних витрат на створення ДБР, щоб цей орган міг запрацювати вже на початку наступного року», – підкреслив Віталій Купрій.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10