25 декабря 2015, 17:40

У Дніпропетровську розпочав роботу новий реабілітаційний центр для постраждалих в зоні АТО (ВІДЕО)

Одна людина перебуватиме тут 8 діб. Протягом кожного дня пацієнти проходитимуть курс фізіотерапії: як водні процедури, так і заняття лікувальную фізкультурою у залі. А ще массажі, медичне лікування, спілкування з психологом. Завдання — вирішити застаріли проблеми.

Геннадій Д’яченко, постраждалий військовослужбовець: “Это последствия. Первая тяжелая была контузия, и не долечили. В прошлом году мы все не лечились как надо долго —  пошли последствия. Там баротравмы, зрение, все позаживало, а с головой шутки плохи».

У новому реабілітаційному центрі все — за європейськими стандартами. Нове обладнення закупали за бюджетні кошти. Три мілйьони гривень — і у розпорядженні пацієнтів сучасні тренажери, які допоможуть повернути кінцівкам утрачені фунції.

Ольга Горб, радник голови Дніпропетровської ОДА: “Мы делали подборку оборудования для того, чтобы можно было разрабатывать различные группы мышц. Мы понимаем, что основная проблема — это первое: моторика. То есть это разработка рук и лечение контузий. И второе — это в случае если были повреждены нижние конечности — это разработка нижних конечностей».

Реконструкція та оновлення зайняли два місяці. Тут задіяні не лише бюджетні кошти, а й гроші численних меценатів і праця волонтерів. А для роботи з пацієнтами за новою методикою залучатимуть студентів-медиків останніх курсів — це дозволить кожному з пацієнтів мати власного персонального тренера-лікаря, окрім загальних фахівців.

Сергій Дудник, головний лікар Дніпропетровського обласного шпиталю ветеранів війни: “У кого что болит, то и будем реабилитировать. Специализация в основном — терапия, неврология, терапевтическая, неврологическая реабилитация, психологическая реабилитация».

Центр розрахований на 40 місць. Ті, хто створив його, планують: з часом курс реабілітації тут пройде кожен з 25-ти тисяч мобілізованих з початку АТО дніпропетровців.

Вибір редакції

Розпорядження міської комісії ТБНС про обмеження транзитного руху не є законним, — юристи (КОМЕНТАР)

Не пускати гостей з інших областей, розвертати транзитний транспорт і вимірювати температуру кожній людині. Так вирішила Дніпровська міська комісія з

08 Апрель, 20:01
Поліцейські Кривого Рогу масово перевіряють, як мешканці дотримуються карантину (КОМЕНТАР)

Понад 300 правоохоронців вийшли на вулиці Кривого Рогу, щоб проконтролювати як містяни дотримуються умов карантину. Поліцейські перевіряють носіння масок, щоб

08 Апрель, 19:44
Масовий спалах коронавірусу у Першотравенську: джерело інфікування — біблійна школа (КОМЕНТАР)

Масовий спалах коронавірусу у місті Першотравенськ — це 120 кілометрів від Дніпра. 6 квітня тут виявили шістьох хворих. Наступного дня

08 Апрель, 19:29
Карантинні обмеження в Україні : чи все відповідає закону (актуальне інтерв’ю)

 Актуальне інтерв'ю:  говоримо про карантинні обмеження, які майже одночасно ввела і місцева влада і кабінет міністрів. Чинності вони набули 6

08 Апрель, 18:44
Прогноз погоди на 9 квітня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

08 Апрель, 18:05
Діти-сироти у Дніпрі потребують допомоги — запасів у закладах вистачить не більше, ніж на місяць карантину (ВІДЕО)

Підгузки, дезинфікуючі засоби, продукти харчування — такі речі особливо потрібні на карантині підопічним інтернатних закладів, дитячих будинків та реабілітаційних центрів.

08 Апрель, 17:10
На Дніпропетровщині готують до введення в експлуатацію нову ділянку решетилівської траси

Тришарове асфальтове покриття, товщиною півметра. На Дніпропетровщині готуються вводити у експлуатацію нову ділянку траси державного значення Н-31. Поступово відкриватимуть для

08 Апрель, 16:59
До кінця квітня всі ті, у кого пенсія нижча ніж 5 тисяч гривень, отримають доплату в 1 тисячу

    "Уже відучора ми розпочали додаткові виплати пенсіонерам, яким за 80. Із наступного тижня доплачуватимемо по 1 тис грн

08 Апрель, 14:47