15 января 2016, 19:15

Книжка за книжку! У Дніпропетровську вже втретє запускають ідею буккросінгу просто неба (ВІЕО)

Книжка за книжку! В останні дні 2015-го дніпропетровці отримали подарунок — читальну арку. Стильний та функціональний арт-об’єкт встановили на Єкатеринославському бульварі. Це публічна книжкова полиця, яка вкотре намагається запустити ідею вуличного буккросингу в нашому місті. Ми слідкували за життям арки місяць і, здається, цього разу дніпропетровці надихнулися ось таким обміном літературою.

Щоденний маршрут Дарини пролягає повз Єкатеринославський бульвар, і дівчина частенько залишає в арці книги:

Я сейчас разбираю дома книжные шкафы и часть книг приношу сюда. Я замечаю, что я кладу книги, они пропадают. Как минимум книги берут. Но и кто-то приносит, вот этих двух вчера не было», каже буккросер Дар’я.

Практика залишати книгу в публічному місці, щоб інші люди знайшли її і прочитали, а потім зробили так само, прийшла до Європи з Америки. Там ідею зустріли дуже привітно, а от у нас подібні ініціативи якось не вистрілювали. На нашій пам’яті це третя спроба запустити вуличний буккросинг в Дніпропетровську. Але перша така стильна і в самому центрі міста. Ініціатором створення читальної арки виступила Влада Брусиловська, а втілили ідею у життя відомі дніпропетровські дизайнери Катерина та Валерій Кузнєцови.

Нужно было подобрать такой материал, чтобы он был вандалоустойчив, чтобы он слился с внешенй средой этой площади. Я надеюсь, что у нас получилось, потому что это как раз соответствует полностью всему тому, что мы видим. Эта архитектурная форма лягла сюда, как родная”, — каже дизайнер Валерій Кузнєцов.
Арка має полички, підсвічення й місце для сидіння. І користується попитом! За місяць існування читальні просто неба через неї пройшли томи класики та навіть сучасні бестселери з автографами, література іноземними мовами та журнали.
Причины у людей могут быть разные: кто-то переезжает, кому-то это уже не нужно, кто-то переходит в электронный формат. Люди хотят делиться, не хтят уничтожить, а принося сюда, ты уже чувствуешь, что ее возьмет тот, кому она нужна», — каже менеджер проекту Катерина Семенюк.
Фактично арка є зоною активної комунікації. Завдяки функції bookcrossing, книги наповнюють і визначають архітектурну форму, як символ взаємодії, довіри й відкритості міста до змін, кажуь ініціатори. До того ж сучасна читальня просто неба  змінює ставлення до публічного простору та формує новий рівень відповідальності за спільне.
Мы очень плохо думаем о наших людях, перевели их в разряд варваров, и вандалов, и негодяев, все же может быть совсем не так», — каже дизайнер Валерій Кузнєцов.
Третій раз, здається, нарешті «алмаз», і Дніпропетровськ долучився до світового bookcrossingового руху. Не давайте і своїм книжкам припадати пилом: прочитали — передайте іншому.  

Вибір редакції

На Дніпропетровщині визначили госпітальні бази для лікування пацієнтів з коронавірусом

На Дніпропетровщині визначили 17 госпітальних баз, де лікуватимуть пацієнтів з ускладненнями від коронавірусу. Про це сповістив голова Дніпропетровської облдержадміністрації  Олександр

30 Март, 13:14
Уряд спростив закупівлю товарів і послуг для боротьби з коронавірусом

29 березня на засіданні Уряду прийнято постанову, яка полегшує процес закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для подолання коронавірусної хвороби

30 Март, 12:22
Недільні черги до міської ради: роботодавці стояли за перепустками на транспорт для працівників (фото)4444

З 27 березня транспорт у Дніпрі працює в режимі спецперевезень - безкоштовно возить людей, які працюють у так званих критичних

29 Март, 22:32
Заборонити ремонти під час карантину збирається міський голова Дніпра

Заборонити ремонти під час карантину збирається міський голова Дніпра. Про це Борис Філатов емоційно висловився на своїй сторінці у FB.

29 Март, 21:53
Перший пішов: у Дніпрі одужав хворий на COVID-19 (коментар)

Перший пішов: у Дніпрі одужав хворий на COVID-19 Перший мешканець Дніпропетровщини одужав від коронавірусу На Дніпропетровщині одужав дніпрянин, який разом

27 Март, 21:47
315 мільйонів гривень — на захист жителів області від вірусу (КОМЕНТАР)

Саме таку суму виділили на сесії Дніпропетровської облради. Сесія відбулась 27 березня в режимі онлайн, дистанційно. 100 мійльонів гривень для

27 Март, 21:27
Прогноз погоди на вихідні, 28 та 29 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

27 Март, 18:44
Маски для родичів загиблих воїнів — волонтери ТАПС у Дніпрі готують набори індивідуального захисту (ВІДЕО)

Маска, антисептик, рукавички. Волонтери організації ТАПС уже тиждень готують захисні набори для своїх підопічних. Організація допомагає рідним загиблих у війні

27 Март, 18:40