04 Квітня 2016, 18:09

Архі-конфлікт: мешканці будинку проти сусіда-архітектора (ВІДЕО)

Місцеві мешканці втратили спокій — на їхніх очах на фасаді розростається лоджія. Таким чином власник квартири на сьомому поверсі, відомий архітектор Вадим Козлов, вирішив її розширити. На думку сусідів, будинок може не витримати ваги цієї конструкції.

Ірина Цибитовська, місцева мешканка:

– Дом дает трещины. И я думаю…

-Сложимся, как карточный домик.

-Мы сложимся, как карточный домик. Совершенно верно.

Ще сусідів обурює, що така реконструкція для багатьох стала справжньою несподіванкою. Мовляв, ці роботи з ними ніхто не погоджував, не обговорював і не запитував у них дозволу.

Наталя Кожушкіна, місцева мешканка: “Я была в командировке. Приехала, вот так глаза подняла (вышла с собакой гулять) — и вдруг я вижу, что уже из дома торчат вот эти вот швеллеры, балки. Ни у кого разрешения он не спрашивал”.

Господар квартири всі звинувачення на свою адресу відкидає. Пояснює: згідно з розрахунками, будинок легко витримує вагу конструкції — вона виготовляється із полегшених матеріалів. А нещодавно експертиза встановила: всі тріщини по стінах будинку давні і ніякого відношення до надбудови не мають.

Вадим Козлов, архітектор: “Мне самому там жить, у меня трое маленьких детей. И как вы думаете, я могу залезть на седьмой этаж с ними, чтобы подо мной поломались стены? Наверное, человеческий разум о чем-то говорит?”

Також архітектор запевняє, що подібна реконструкція фасаду не лише не загрожує будинку, але й навіть його прикрашає і додає функціональності. Своїм проектом та досвідом готовий ділитися із сусідами. А з власниками квартир, розташованих поруч, реконстукцію погоджував — від них є розписки. Однак державна архітектурно-будівельна інспекція таку надбудову все одно не схвалила — виникли претензії до поданих документів.

Юрій Вергунов, начальник відділу нагляду за діяльністю органів держархбудконтролю та ринкового нагляду: “Заказчик дважды подавал декларацию, оба раза инспекция установила в декларации недостоверные данные и регистрация этих деклараций обеих на сегодняшний день отменена”.

Архітектор із висновками інспекції не погодився — мовляв, усі документи в порядку. Хоча роботи у своїй квартирі поки що призупинив. І вже добивається відновлення дозволу через суд. Сусіди ж тим часом планують подати колективну скаргу до прокуратури.

Вибір редакції

1 червня уряд ухвалив вісім законопроектів щодо посилення соціального захисту дітей (коментар)

1 червня уряд ухвалив вісім законопроектів, прийняв 17 постанов і одне розпорядження, спрямовані на посилення соціального захисту дітей. Все можна

01 Червень, 21:31
Активісти Дніпра подали позов щодо незаконної реконструкції вулиці Яворницького (КОМЕНТАР)

Реконструкції на вулиці Яворницького і на площі Шевченка активісти Дніпра вважають незаконними. У тому числі, і спилювання здорових дерев. Представники

01 Червень, 21:18
Літній Ед: Прогноз погоди на 2 червня, вівторок. Дніпро і область ((ВІДЕО)

Вітаю всіх, на 9 каналі час прогнозу погоди, з вами Едуард Парнет. Найближчі 90 днів я буду Літній Ед. Не

01 Червень, 18:03
Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17