18 мая 2016, 17:35

«ДоброДійна» допомога: селище міського типу Покровське виграло грант на отримання апарату ендоскопії (ВІДЕО)

Японська допомога: селище міського типу Покровське виграло грант на отримання апарату ендоскопії. У лютому цього року представники Покровської районної лікарні звернулися до благодійного фонду “Добродій” по допомогу. За словами медиків, у них виникла необхідність в новому ендоскопі. “Добродій” оформив заявку на японський грант. І ось у травні в Покровській районній лікарні нарешті з’явилося бажане обладнання.

У восьмидесяти кілометрах від Донецького аеропорту ховається невелике селище міського типу. Пострілів тут не чутно, однак ситуація на Донеччині відбивається на людях по-своєму. Покровське — проміжний пункт для вимушених переселенців і поранених військовослужбовців.

Володимир Коломоєць, головний лікар Покровської районної лікарні: «На території району знаходиться 4 військових підрозділи ЗСУ. В тому числі головна база “Правого сектору”. Особливо важким був 2014 рік, коли розпочалась ця агресія. Через наш район, через нашу лікарню, масово йшли віськовослужбовці. Нам було дуже важко».

Усі послуги, які може надати лікарня — якісна діагностика та лікування легких поранень. У складних випадках пацієнтів одразу відправляють до дніпропетровських лікарень. Але кулі та розтяжки — не єдине, що може занапастити життя людини. Стрес, який переживають бійці, може спровокувати загострення хронічних захворювань. Найчастіше — шлункових.

Юрій Помазан, лікар ендоскопіст: «Пребывание в армии. Обостряются хронические болезни. Люди могут попадать к нам, и попадают, с обострением хронического гастрита, холецистита. Всё зависит от питания. Нарушается диета — нарушается всё. Автоматически люди попадают с язвенными болезнями —  острая язва, кровотечение. Мы смотрим каждый день 6 — 8 человек. Иногда бывает больше, иногда меньше, но, в принципе, 6 человек в день мы смотрим».

Правильне діагностування хвороби — це 90% можливість врятувати життя. Лікарі кажуть: раніше проводили обстеження на старому апараті, зразка 1990 року. Розводять руками: мовляв, і так зрозуміло, що багато за його допомоги не побачиш.

Владислава Миколюк, представниця благодійного фонду “Добродій”: «Когда мы посмотрели на стоимость эндоскопического оборудования, мы поняли, что никаких фондовских денег не хватит, чтобы его приобрести. Мы начали рассматривать все существующие грантовые программы. И увидели о существовании «Кусаноны». Это программа японского правительства. Мы подали заявку, но кроме нас подало большое количество больниц с Днепропетровской области, которые тоже были прифронтовые. Но когда представитель посольства приехал на разведку именно в Покровку, он понял, что это самый актуальный запрос из всех, что поступил».

Пройшло два з половиною місяці і Покровська районна лікарня отримала бажане обладнання. Медики розповідають: тепер діагностика буде відбуватися набагато швидше та якісніше, що допоможе врятувати не одне життя.

Владислава Миколюк, представниця благодійного фонду “Добродій”: «Теперь с помощью этого аппарата онкопатологии — что самое страшное — кровотечение, конечно, но онкопатология может выявляться на самых-самых ранних стадиях. Потому что тут видны самые малейшие трещинки, благодаря вот этому видеоскопу».

Вибір редакції

Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40