17 июня 2016, 17:46

Зарплатня — метробудівникам, шашлична — містянам, котельня — депутату: у Дніпрі відбулася 10 чергова сесія міськради (ВІДЕО)

Коли центр Дніпра піде під воду? Відповідь знають метробудівники. Вони наголошують: стан метрополітену — катастрофічний, проте грошей немає навіть на виплату зарплатні для працівників. Тож напередодні чергового засідання очільників міста вони вийшли на мітинг під стінами міськради і таки дочекалися відповіді на свої вимоги.

Вадим Солдатов — механік ПАТ “Метрострой”: «У нас людей нету, нам деньги не платят, смены у нас нету, метрополитену — конец».

Вадим Солдатов працює в метрополітені 15 років. Останні 9 місяців він із колегами живе без копійки в гаманці. За словами чоловіка, затоплення центру міста — лише питання часу.

Вадим Солдатов — механік ПАТ “Метрострой”: «Кругом вода, кругом всё. Вода откачивается только нашими усилиями. Нашим энтузиазмом, потому что мы работали и работаем».

Під час мітингу метробудівників у стінах міськради — чергова сесія. Питання виплати зарплатні працівникам “Метробуду” включено до регламенту першим пунктом, проте депутати зі своєю роботою не квапляться. Почали з правок порядку денного. Одна з них — стосовно побудови котельні на Запорізькому шосе для опалення одного будинку — викликає жваву суперечку між Дмитром Хозіним та Анжелікою Пилипенко, яка, власне, винесла це питання на розгляд.

Дмитро Хозін — депутат міськради від фракції “Блок Петра Порошенка”: «Я считаю  это злоупотреблением полномочий, сумма довольно завышена. Злоупотребление, потому что Анжела сама живёт в этом доме», — «А что, теперь там люди должны замерзать?»

Депутати взяли десятихвилинну перерву, проте під час неї пристрасті лише розпалилися.

Тож депутати вирішили дістати згоди без зайвих вух — у кабінеті мера. Врешті-решт зійшлися на компромісі: котельні бути, але будуватимуть її не на бюджетні кошти. Наступна правка: опозиція пропонує своє рішення щодо високих комунальних тарифів.

Сергій Суханов — депутат міськради від «Опозиційного блоку»: «Опозиционный блок» настаивает на том, чтоб было принято обращение к президенту и в нацкомиссию по регулированию цен с тем, чтобы цены были понижены».

Пропозиція підтримки не отримала, зате послугувала для дискусій впродовж усієї сесії.

Нарешті, після годинної затримки перейшли до порядку денного. І тут — черговий сюрприз.

Нові зміни до бюджету, земельні, організаційні й кадрові питання, розвиток галузей міського господарства, комунальна власність – все блоком, майже ультимативно. До першого пункту увійшли і багатостраждальні метробудівники.

Жваво обговорювали «різне» — тут і проникливий виступ проти роботи шашличної від містянки, і легкі погрози проти свавілля залізничників від міського голови, і питання занедбаних будівель, де можуть постраждати діти. Ну й, «під завісу» —  знов недобрим словом згадали титульні списки, яких усе не можуть допроситися від управління ЖКГ.

Борис Філатов: «Михаил, где списки?» – тяжкий вздох.

Окрім важкого зітхання – ані пари з вуст. Натомість мер висловлює сподівання, аби його депутати не хворіли…

Вибір редакції

Школяр з України Юліан Бойко вийшов у фінал дорослого чемпіонату світу зі снукеру (фото)

14-річний українець Юліан Бойко вийшов до фіналу аматорського чемпіонату світу з одного із видів більярду – снукеру, який відбувається на

17 Январь, 20:23
Кращі селфери в музеях Дніпра отримають подарунки (ВІДЕО)

Традиційно його відзначають 15 січня. Мета флешмобу — популяризувати музейні колекції серед молоді. Ритуал досить простий і навіть буденний —

17 Январь, 19:34
Прогноз погоди на вихідні, 18 та 19 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:57
Де на Дніпропетровщині можна безпечно зануритися на Водохреща

  19 січня мешканці Дніпропетровщини відзначатимуть  Водохреща. Цьогоріч безпечно зануритися у холодну воду можна буде у 109 місцях області. Там

17 Январь, 18:14
Ополонку рубати не доведеться! Яка погода і заходи безпеки очікуються на Водохреще (КОМЕНТАР)

Понад три з половиною сотні надзвичайників чергуватимуть на свято Богоявлення, 19 січня, біля річок та інших водойм. З восьмої ранку

16 Январь, 22:41
Прогноз погоди на 17 січня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 19:05
У Дніпропетровському геріатричному пансіонаті встановили сучасну систему протипожежного захисту

В кінці 2019 року в Дніпропетровському геріатричному пансіонаті завершили встановлювати нову систему протипожежного захисту. На сучасне обладнання та роботи витратили

16 Январь, 17:11
У житлових будинках Дніпра відремонтують ліфти, під’їзди та покрівлю за 11,5 мільйона гривень

У житлових будинках Дніпра відремонтують ліфти, під'їзди та покрівлю. На все це Департамент житлового господарства готовий витратити 11,5 млн грн.

16 Январь, 16:56