22 июня 2016, 15:15

У Правді-кіно бельгійці відкрили виставку, присвячену Першій світовій війні (ВІДЕО)

Унікальна виставка, яка була представлена у Правді-кіно лише один день, розповіла дніпровцям про події 100-літньої давнини, а саме про те, що робив дивізіон бельгійських добровольців на території України під час Першої світової. Сьогодні ці сторінки історії називають несправедливо забутими , повернення до них зможе допомогти народам України та Бельгії налагодити дружні зв’язки.

Віталій Литвин, радник голови Дніпропетровської ОДА: «Це те, що певним чином пов’язує наші народи, і через пізнання як елементів спільної історії, так і культури один одного, ми розбудовуємо гарні стосунки і досягаємо практичних результатів у співробітництві і інших сферах».

У 1916 році король Альберт Перший відправив бельгійський автобронедивізіон  на Галичину, який стає свідком більшовицької революції та боротьби українців за незалежність. Саме про це повнометражний фільм “Кафард”. Його презентували у рамках заходів посольства Бельгії для вшанування пам’яті Першої світової війни. Головна особливість картини — нестандартні ефекти з використанням надсучасної анімаційної техніки “захоплення руху”.

Люк Якобс, посол Бельгії в Україні: «Фільм був створений у Бельгії у 2015 році. Він є свідоцтвом відновлення інтересу Бельгії до цих сторінок історії. Особливість фільму в тому, що в ньому грають реальні актори, однак на них вдягнені спеціальні чорні костюми з датчиками, які дозволяють побачити на екрані рухи. Подальша обробка — комп’ютерні технології».

На офіційній зустрічі, присвяченій презентації виставки та фільму, радник голови Дніпропетровської ОДА Віталій Литвин та посол Бельгії в Україні Люк Якобс зазначили, що мають надію на подальший розвиток економічних стосунків між країнами, та потисли руки.

Віталій Литвин, радник голови Дніпропетровської ОДА: «Зараз саме час для того, щоб відновити та активізувати співробітництво Бельгії та України, в тому числі — у сфері промисловості».

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58