24 Червня 2016, 17:59

У рамках системи держзакупівель «Прозорро» влада і громадськість звільняють «корупціонерів»(ВІДЕО)

Чесність і корупція. Мало хто знається на системі державних закупівель «Прозорро». Вона націлена на оптове придбання товарів комунальними підприємствами за державний кошт у приватних компаній та фірм. У рамках системи кожен комунальний заклад проводить конкурсний відбір найкращого постачальника за критеріями “ціна/якість”. Втім, «Прозорро» має протистояти корупції, кажуть у Дніпропетровській ОДА. Тому і започаткували щомісячну колегію для визначення подібних випадків. 23 червня відбулась уже друга. 

Засідання влади, громадськості та представників 227 комунальних підприємств. Мета другої колегії «Прозорро» – визначити корупційні схеми та їхніх винуватців. У боротьбі за довіру бізнесу владні органи вдаються до подвійного моніторингу чесності конкурсної системи держзакупівель.

Юрій Голик, радник голови Дніпропетровської ОДА: “Мониторинг первый: есть какая-то дискриминация участников по требованиям, либо нет. То есть максимально широкие требования, чтобы могли участвовать все, кто хотят, либо требования выписываются под конкретного поставщика. Вторая история с мониторингом – это когда торги состоялись и мы видим, что происходят какие-то дисквалификации, то это сразу же причина для разбирательств”.

Також існує третій привід для моніторингу – так звані «повислі торги». В цьому випадку підприємство оголошує конкурс, приймає заявки і протягом тривалого часу з невідомих причин не назначає дати аукціону. Колегія «Прозорро» аналізує ситуацію та вдається до рішучих кроків.

Юрій Голик, радник голови Дніпропетровської ОДА: “Наказания, в нашем случае возможно 2 варианта, как в футболе – чемпионат сейчас идёт. Первое. Если распорядитель ошибся один раз и, может, чего-то “недочув” или “недопонял” – это предупреждение. Если мы видим, что это систематическое нарушение, подаём документы на увольнение руководителя такого коммунального заклада в облсовет – депутаты должны за это проголосовать”.

Так, за висновками першої колегії, подали документи на звільнення п’ятьох людей. Їхню долю вирішуватимуть на найближчій сесії обласної ради. Друга колегія також пройшлася по головах – рекомендують звільнити ще трьох. Але, зі слів представника організації «Громадський контроль», у багатьох випадках заміна керівника не змінює корупційної схеми роботи закладу.

Денис Селін, заступник голови ГО «Громадський контроль»: “В нашей системе некоторые директора думают, что “крыша” их спасёт, и им можно воровать, как они воровали последние 20 лет. Когда они не слышат на коллегии, мы параллельно будем дублировать на силовые структуры, чтобы открывали уголовные производства, как было сделано за последние месяцы в ряде случаев”.

Протягом останніх двох тижнів відкрили чотири кримінальні провадження. Аби завадити фінансовим махінаціям, «Громадський контроль» пропонує зробити кожну керівну посаду на комунальних підприємствах виборчою. Втім, виникає питання: чи дійсно світлу антикорупційну ідею реалізують справедливо? Тим паче, коли після останнього слова начебто винуватої людини, посадовці подають документи на звільнення.

За результатами другої колегії, найбільш корумпованими по області є сфера закупівель продуктів харчування для навчальних закладів і медикаментів для лікарень. А питання торгів по засобах дезінфекції взагалі планують винести на додаткову позапланову колегію. То слід замислитись, чи не відкрила влада полювання на відьом серед освітньої та медичної галузей?

Вибір редакції

Червоно-чорний прапор 6 червня підняли біля міської ради Дніпра (коментар)

Червоно-чорний прапор підняли біля міської ради Дніпра. Відзначити подію зібралися бійці різних підрозділів, волонтери, активісти. Представники духовенства звершили молитву «За

06 Червень, 15:06
Дніпропетровщина – один із найбільш забруднених регіонів України (коментар)

5 червня щорічно відзначають Всесвітній день охорони довкілля. Його мета – привернути увагу світу до проблем навколишнього середовища, а також

06 Червень, 14:30
Конкурс на кращий логотип Дніпропетровської Обласної молодіжної ради розпочато (КОМЕНТАР)

У грудні голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко презентував стратегію розвитку регіону на 2020 рік. Один із її пунктів – створення

06 Червень, 13:51
У Павлограді працівники поліції фальсифікували матеріали кримінальних проваджень

Перші та найкращі. У Павлограді працівники поліції, щоб збільшити показники оперативно-розшукової діяльності, фальсифікували матеріали кримінальних проваджень. Уже затримали сімох учасників

05 Червень, 17:34
Прогноз погоди на вихідні, 6 та 7 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

05 Червень, 17:25
Через пандемію для українців змінили правила призову в армію

У 2020 році на строкову службу юнаки потраплять влітку. Норми змінено через поширення епідемії коронавірусної інфекції COVID-19. Про це 5

05 Червень, 14:44
Регіональна Дніпропетровська комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області з 5 червня

Регіональна комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області.  

04 Червень, 22:11
Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити

Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, щоб вже цього року розпочати будівельні роботи. Про це заявив міністр

04 Червень, 21:48